header
 

Nowa epoka telewizji Novo Tempo

Nowa epoka telewizji Novo TempoW jednym z najgęściej zaludnionych, najbardziej różnorodnych kontynentów adwentystyczne orędzie nadziei i uzdrowienia postępuje naprzód dzięki kompleksowej działalności multimedialnej.

 

Siedemnastego maja dokonano otwarcia nowych biur, nowej auli oraz muzeum Rede Novo Tempo de Comunicaçao – stacji radiowo-telewizyjnej Wydziału Południowoamerykańskiego. Jak poinformowali adwentystyczni przywódcy, obecnie powstają nowe studia, które zostaną oddane do użytku mniej więcej za pół roku.

 

Po wstępnych słowach, które wygłosili pierwsi adwentystyczni prezenterzy brazylijscy – Robert Rebello z audycji radiowej Głos Proroctwa oraz Alcides Campologo, który razem ze swoją żoną Neide prowadził przed pięćdziesięcioma laty telewizyjny program Wiara na dziś – Antonio Tostes, prezes telewizji Novo Tempo, stwierdził, że choć wybudowany obiekt pachnie świeżością, to jednak praca, którą będzie się w nim wykonywać, ma już na karku trochę lat.

 

– My jedynie kontynuujemy dzieło zapoczątkowane przed laty – oznajmił Tostes przyjaciołom i sympatykom zgromadzonym w nowej auli, nazwanej od imienia nieżyjącego już Miltona C. Souzy, byłego prezesa Novo Tempo, który zmarł w 2007 roku w wieku 51 lat. Souza przeniósł Novo Tempo z odległego stanu Rio de Janeiro do obecnego miejsca, pod São Paulo.

 

– Dziś – dodał – zamierzamy dokonać poświęcenia budynku, w ubiegłym tygodniu zaś, razem z pracownikami telewizji i kierownictwem Wydziału Południowoamerykańskiego, dokonaliśmy poświęcenia naszego życia.

 

– Dziś – kontynuował – uhonorowaliśmy wiele osób, aby dalej nas inspirowały. Aula, w której się znajdujemy, będzie nosić imię pastora Miltona Souzy, aby odwiedzający nas ludzie byli świadkami Bożej mocy widocznej w głoszeniu ewangelii i public relations.

 

Wśród osób biorących udział w ceremonii znajdowały się rodziny Capologo i Souza, a także emerytowany wiceprzewodniczący światowego Kościoła adwentystycznego Leo Ranzolin wraz z żoną, córką Roberta Rebello.

 

Erton Köhler, zwierzchnik Wydziału Południowoamerykańskiego, wyraził się z uznaniem o nowej lokalizacji, ale jednocześnie przypomniał obecnym, że dopiero teraz trzeba będzie zakasać rękawy.

 

Köhler, przytoczywszy słowa apostoła Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian 3,6: „Ja sadziłem, Apollos podlewał, ale Bóg dawał wzrost!” (Biblia paulińska), rzekł:

 

– To miejsce, bracia i siostry, obfituje w błogosławieństwa. Nikt nie potrafi wyjaśnić, jak Bóg nas nimi obdarza. Telewizję Novo Tempo uznaje się dziś za najlepszą stację telewizyjną w Brazylii. Rzeczywiście to Bóg dawał wzrost.

 

Köhler wezwał następnie słuchaczy do „dokończenia dzieła”, oświadczając:

 

– Nasze dzieło to nie budynki, ludzie ani sprzęt, lecz ratunek. (…). Idźcie naprzód, rozwijajcie się, skupiajcie się na radiu i Internecie, które można wykorzystać w celach nie rozrywkowych, lecz do ratowania ludzi.

 

Zwierzchnik Kościoła adwentystycznego Ted Wilson, który wraz z żoną Nancy uczestniczył w uroczystościach, pochwalił dużą powierzchnię przeznaczoną na biura i studia, a także to, że z obszarami poświęconymi internetowym kursom biblijnym, pokojowi redakcji dziennikarskiej, sklep Novo Tempo i studia dla hiszpańsko- i portugalskojęzycznych stacji radiowych, a także biur administracyjnych.

 

– Kiedy dziś przylecieliśmy – oświadczył – zobaczyliśmy efekty intensywnych wysiłków, podejmowanych w ciągu ostatnich miesięcy przez pracujący tu 336-osobowy personel, który zajmuje się m.in. kursami biblijnymi, udzielając miesięcznie 12.000 lekcji biblijnych

 

Wilson pogratulował też poświęcenia pewnego obszaru działalności ośrodka życiu i pracy Ellen White, współzałożycielki ruchu adwentowego.

 

– Kościół Adwentystów Dnia Siódmego byłby niczym bez pism tej wyjątkowej kobiety – rzekł Wilson.

 

Zwierzchnik Kościoła opowiedział też zgromadzonym o innym inspirującym wydarzeniu, które mu się przytrafiło podczas zwiedzania biur.

 

– Kiedy mijaliśmy obraz przedstawiający bliskie przyjście Chrystusa – rzekł – pastor Tostes powiedział: „Przechodzę tędy codziennie, czerpiąc stąd inspirację, rację istnienia tego ośrodka multimedialnego, którą jest głoszenie ewangelii o Jezusie Chrystusie i jego bliskim powrocie”.

 

Wilson pochwalił też ideę połączenia w Novo Tempo ewangelizacji telewizyjnej, radiowej i internetowej.

 

– Oto przykład kompleksowej ewangelizacji multimedialnej – stwierdził. – Zainteresowany jest tym Kościół adwentystyczny na całym świecie, również działalnością współbraci w Ameryce Południowej. Widzimy coś bardzo ważnego: skoncentrowanie się na tym, by zaangażować w ewangelizację wszystkich wyznawców.

 

– Wszystkie wymienione obszary działalności w tym ośrodku multimedialnym – dodał – ukazują, jakie możliwości zesłał nam Bóg. Tych 336 pracowników Bóg zesłał do zrealizowania wielkiego celu, który przyświeca nam wszystkim. Jak to cel? Uświadomić sobie, że Bóg zesłał Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, aby zaniósł całemu światu ostatnie ostrzeżenie, tak by ludzie uwierzyli, usłyszeli, zobaczyli Bożych posłańców. Kiedy nasze audycje radiowe będą docierać do uszu mieszkańców Ameryki Południowej, kiedy programy telewizyjne będą docierać do domów milionów widzów, kiedy działalność internetowa będzie szerzona nie tylko w Ameryce Południowej, ale na całym świecie – wówczas ludzie usłyszą drogocenne przesłanie, że Jezus powraca!

 

Podczas uroczystości złożono też hołd dr. Miltonowi Alfonso, znanemu brazylijskiemu przywódcy adwentystycznemu, który hojnie wspiera wiele kościelnych akcji, m.in. mające niebawem powstać studia telewizyjne, które zostaną nazwane jego imieniem. Afonso otrzymał specjalne wyróżnienie od Tostesa i Wilsona, a także od Dowella Chow, prezesa Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR), który wręczył mu pamiątkę za wspieranie działalności AWR.

 

W uroczystościach wzięli również udział: Brad i Kandus Thorp z adwentystycznej telewizji Hope Channel, Warren Judd z Adwentystycznego Ośrodka Multimedialnego oraz Williams Costa Jr., dyrektor Sekretariatu Informacji światowego Kościoła adwentystycznego.

 

 

© Mark A. Kellner, redaktor rubryki „Z kraju i ze świata” czasopisma Adventist Review.
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni