header
 

Gramy dalej...

Gramy dalej...Pastor Kee Miung Lee, zanim przeszedł na emeryturę, przez 23 lata pełnił funkcję dyrektora i spikera koreańskiej edycji programu „Głos Nadziei”.

Podczas jednej z moich wizyt w studiu spytałem go, czy z Korei Północnej docierają jakieś wieści na temat naszych audycji. Ze względu na zaostrzone środki bezpieczeństwa w obu krajach, oficjalnie wciąż znajdujących się w stanie wojny, z północy nie dochodzi wiele informacji. Ponadto ludzie nie chcą na ten temat rozmawiać, aby reżimowe władze nie prześladowały naszych braci i sióstr.

– Docierają – odparł krótko pastor Lee.

Ponieważ chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o efektach naszej misji radiowej na północy, a jednocześnie wyczuwałem celową lakoniczność pastora Lee w tej sprawie, zapytałem go, czy według niego warto nadal realizować i emitować programy na teren Korei Północnej.

– Tak! – rzekł, by po chwili z zapałem i przekonaniem oświadczyć: – Nie możemy przestać nadawać. Nie możemy odbierać naszym rodakom z północy audycji AWR.

Jeong Su

Jeong Su urodził się i wychował w Korei Północnej. Studiował na chińskiej uczelni Yuhan College w ponad siedmiomilionowym mieście. Ten ateista, który z czasem został zagorzałym komunistą, pewnego dnia szukając koreańskiego programu natrafił na audycję Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) pt. „Głos Nadziei”, nadawaną z krótkofalowej stacji na wyspie Guam. Program tak mu się spodobał, że zaczął go nagrywać, aby potem móc wielokrotnie słuchać.

– Najbardziej poruszyła mnie modlitwa spikera – rzekł. – Pieśń, którą puszczono, też sprawiła, że poczułem się jak w niebie. Otworzył się przede mną świat, którego dotąd nie znałem.

Ileż to razy dochodzą nas wieści o słuchaczach, którzy szukając innej stacji (najczęściej BBC), zupełnie „przypadkiem” trafiają na AWR!

Jeong Su napisał do studia, które mieści się w siedzibie adwentystycznej Unii Koreańskiej w południowokoreańskim mieście Goyang. Pastor Lee, którego głos słyszał w radiu, wysłał mu Biblię i lekcje biblijne w języku koreańskim. Jeong Su wraz z czterema innymi studentami, którzy też się zainteresowali programami, zaczął studiować przysłane materiały. Ilekroć nadchodził czas emisji „Głosu Nadziei”, wszyscy razem zbierali się przed radioodbiornikiem.

– Przyjąłem ewangelię dzięki programom AWR w języku koreańskim i ochrzciłem się – opowiada Jeong Su. – Jeden z moich kolegów, Young Woong Kim, też przyjął chrzest, a później został pastorem w Chinach.

Ale to jeszcze nie koniec historii!

Jeong Su, postanowiwszy pójść do szkoły misjonarskiej, podjął studia na adwentystycznym Japan Union College. Po uzyskaniu dyplomu z teologii przez pięć lat pracował jako pastor w Japonii. Następnie zatrudniono go w Chinach, gdzie opiekował się zborem (parafią) Yanji Gongxin, liczącym ponad trzystu członków.

Dzisiaj pastor Jeong Su stanowi żywe świadectwo, jak skutecznie radio dociera do nieprzystępnych rejonów.

– Bóg sprawił, że uwierzyłem, i za sprawą „Głosu Nadziei” wywrócił moje życie do góry nogami, dzięki czemu mogłem zostać pastorem, choć nigdy o tym nie marzyłem – zauważa, patrząc wstecz na swoją pracę zawodową. – Dziękuję Jego łasce, świadom, jak nędzne byłoby moje życie, gdybym nie poznał Boga poprzez ten program. Nawet dziś ewangelia dociera na falach eteru do licznych Chińczyków. Nadal wiele osób nie ma Internetu, a radio krótkofalowe można przenosić z miejsca na miejsce. Radiofonia krótkofalowa odgrywa ważną rolę w szerzeniu ewangelii. Ponieważ nikt nie może zakłócić fal radiowych, jest to najlepszy sposób głoszenia ewangelicznego orędzia.

O tak, radio w dalszym ciągu należy do stosunkowo dostępnych, najtańszych sposobów dzielenia się Dobrą Nowiną!

Dzięki Wam, Drodzy Czytelnicy wspierający AWR, prawdziwe Boże poselstwo dociera do miejsc i ludzi, do których nie da się dotrzeć z ewangelią w tradycyjny, bezpośredni sposób. Pastor Jeong Su przemawia do nas jako ten, który faktycznie żyje i pracuje w Chinach kontynentalnych. Jego świadectwo to potężny argument na rzecz potrzeby dalszego penetrowania przez nasze krótkofalowe audycje interioru tego olbrzymiego kraju.

Sam Jezus przypomniał nam w Ewangelii św. Jana 12,32: „Gdy zostanę wywyższony nad ziemię, pociągnę wszystkich ku sobie” (Biblia paulińska).

Właśnie o to w tym wszystkim chodzi – o wywyższenie Jezusa, Baranka Bożego, Zbawiciela Świata. On to jest wielkim magnesem, który pociągnie ludzi ku sobie i przygotuje ich na swoje bliskie powtórne przyjście.

Prosimy, abyście przeznaczyli specjalny dar na tę wyjątkową działalność. Miliony czekają u granic królestwa Bożego, gotowe wejść na zaproszenie, w czym niewątpliwie możecie im dopomóc.

Z Bożymi pozdrowieniami

- Dowell Chow, prezes AWR

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni