header
 

AWR: Good morning China!

AWR: Good morning China!Pomimo dzisiejszego potężnego oddziaływania Internetu istnieje przewyższająca wszystkie dotychczasowe środki masowego przekazu tradycyjna technologia, która nadal pełni niezwykle ważną rolę w głoszeniu na świecie ewangelii: radiofonia krótkofalowa.

 


Dlaczego fale krótkie


Fale krótkie? Przecież wiele dużych stacji radiowych ogranicza lub wręcz likwiduje audycje krótkofalowe. BBC, Głos Ameryki, Radio Nederland Wereldomroep i inne rozgłośnie ograniczyły liczbę takich programów albo planują to zrobić.

 

Dlaczego zatem Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) wciąż wykorzystuje te częstotliwości?

 

Po pierwsze, działalność AWR nie przypomina działalności wielkich korporacji radiowych. Wskutek zmian na arenie politycznej świata oraz antykryzysowego publicznego zaciskania pasa liczba dotowanych przez państwo audycji, niegdyś wymierzonych w systemy totalitarne, jak komunizm, ulega redukcji. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma jednak ponadczasowe, apokaliptyczne poselstwo, które nigdy się nie zmieni, gdyż stanowi sedno naszej misji na tym świecie.

 

Po drugie, ze względu na swoją specyfikę radiofonia krótkofalowa to najskuteczniejsza metoda docierania do najbardziej odizolowanych od świata zbiorowości ludzkich. Korzysta z wysokiego pasma częstotliwości, śląc sygnał tysiące kilometrów w głąb terytoriów, gdzie panują surowe restrykcje religijne i polityczne. Według szacunków, ograniczenia tego rodzaju dotykają 40–50% z 7 mld mieszkańców kuli ziemskiej. I tu z nieocenioną pomocą przychodzi radiofonia krótkofalowa, której władze państwowe nie są w stanie kontrolować.

 

Mała wielka rozgłośnia


Światowe Radio Adwentystyczne od dwudziestu pięciu lat z położonej na Pacyfiku niewielkiej wyspy Guam emituje audycje do takich azjatyckich krajów, jak: Bangladesz, Bhutan, Kambodża, Chiny, Indie, Indonezja, Japonia, Korea Północna i Południowa, Laos, Malezja, Mongolia, Birma, Nepal, Rosja (syberyjska), Singapur, Sri Lanka, Tajwan, Tajlandia i Wietnam. Nasze programy docierają też do niektórych państw środkowoazjatyckich, jak Kazachstan i sąsiednie byłe republiki socjalistyczne.

 

Więcej czadu!


Ważne znaczenie ma dla nas dotarcie do mieszkańców Chin, komunistycznego kraju o największej liczbie ludności (ponad 1,3 mld), który choć prężnie się dziś gospodarczo rozwija, pod względem swobody głoszenia ewangelii pozostaje gdzieś na szarym końcu.

 

Nasza guamska stacja śle Chińczykom dobrą nowinę o zbawieniu, emitując codziennie audycje przez 20–22 godziny w języku mandaryńskim, a w niedziele przez dwie godziny w języku kantońskim. Dzięki coraz większej powszechności Internetu część mieszkańców Chin może też słuchać naszego radia online lub pobierać nasze programy na komputery bądź telefony komórkowe, a potem wielokrotnie je odsłuchiwać.

 

Aby skuteczniej dotrzeć do Chin, które pomimo gigantycznych rozmiarów leżą w jednej strefie czasowej, obecnie dokonujemy modernizacji i rozbudowy naszej 25-letniej krótkofalowej stacji na Guamie. Zmiany te pozwolą AWR efektywniej docierać do całych Chin i jednocześnie umożliwią nam emitowanie audycji na terytorium Korei Północnej i Wietnamu.

 

Jako adwentyści dnia siódmego, mocno wierzymy w rychłe powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Jako szafarze Słowa Bożego i współpracownicy Boży, musimy dzielić się tym przesłaniem, póki jeszcze mamy czas.

 

Dzięki takim darczyńcom jak Wy, Drodzy Czytelnicy, Światowe Radio Adwentystyczne może głosić orędzie nadziei, która jest w Jezusie, codziennie w około 90 językach na falach krótkich i w ponad 100 językach w formie podcastów (więcej informacji na stronie www.awr.org).

 

Prosimy, dołączcie do nas, ratując bliźnim życie wieczne poprzez wsparcie projektu modernizacji i rozbudowy guamskiej stacji. Dzięki temu płynący z maleńkiej wysepki sygnał o wysokiej częstotliwości obejmie zasięgiem miliardy ludzi. Bóg szczodrze Wam to wynagrodzi. Za sprawą Waszych hojnych darów miłości wielu ludzi dowie się w ten sposób – dla nich być może jedyny – o Jezusie Chrystusie.

 

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni