header
 

Radiowa nadzieja dla Azji

Radiowa nadzieja dla AzjiW 1987 roku Azja usłyszała pierwsze audycje, które popłynęły z krótkofalowej stacji Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) na niewielkiej wyspie Guam. Dzisiaj guamska rozgłośnia emituje już programy w trzydziestu czterech językach, a ponadto przygotowuje się do nadawania w kolejnych. Nazywamy je „językami serca”, bo oczywiście słuchanie programów w ojczystej mowie wywiera na słuchaczy głęboki wpływ.

 

Podczas tych dwudziestu pięciu lat emitowania codziennie audycji miliony ludzi za sprawą AWR usłyszało po raz pierwszy imię Jezus. Dziś nie stoimy w miejscu, lecz modernizujemy sprzęt rozgłośni i rozszerzamy jej zasięg na terenie Azji. Poniższe świadectwa stanowią zaledwie ułamek płynących prosto z serca informacji zwrotnych, które AWR otrzymuje, ratując ludziom życie.

 

Chiny/Korea

Jestem Chinką pracującą w Korei Południowej. Zmuszona rozstać się w wieku czterdziestu lat z rodziną, czuję się osamotniona. Pewnego dnia pięć miesięcy temu natrafiłam na Głos Nadziei. Różnorodność Waszych programów urzekła mnie. Wciąż co dzień słucham Głosu Nadziei. Dowiedziałam się o Jezusie i jego miłości. Chcę zostać chrześcijanką. Nie mogę tu znaleźć Biblii po chińsku. Czy moglibyście przysłać mi jej egzemplarz? Napisałam list do rodziny w Chinach, w którym opowiedziałam jej o Waszej rozgłośni. Mam nadzieję, że moi bliscy wkrótce razem ze mną będą się cieszyć z odnalezienia Jezusa. Niech Bóg Wam błogosławi!

Nepal

Kimże ja byłbym, gdyby nie okazja słuchania Waszych chrześcijańskich audycji! Dzięki Wam poznałem Jezusa w moim życiu, który stał się bardzo, ale to bardzo realny. Odmienił całkowicie moje życie. Od tamtej pory na różne sposoby mi błogosławi. Dzięki podawanym przez Was natchnionym przykładom Wasze biblijne kazania są bardzo ciekawe, podobnie jak inne Wasze wartościowe audycje na temat zdrowia i rodziny. Dziękuję, że pomogliście nam poznać prawdziwego Boga. Wszyscy Nepalczycy muszą się dowiedzieć o Jezusie.

Indie

Urodziłem się w rodzinie chrześcijańskiej tylko z nazwy. Mam dwadzieścia pięć lat. Tak jak inni nastolatkowie, żyłem po świecku, nurzając się we wszelkim plugastwie, które oferuje ten świat. Ale pewnego dnia usłyszałem w języku tamilskim Wasz program, który przywrócił mi rozum. Uświadomiłem sobie, że odszedłem od Boga, a on ostrzegł mnie przez Waszą audycję. Dlatego teraz wróciłem do niego.

Chiny

Trzy lata temu, kiedy robiłem badania na studia, wykryto u mnie zapalenie wątroby typu B, przez co odmówiono mi możliwości zdobycia wykształcenia wyższego. Był to dla mnie i mojej rodziny dotkliwy cios, wiążący się z wielkim stresem i finansowymi problemami. Płakałem. Krzyczałem: „Życie jest niesprawiedliwe!”. Któregoś dnia po włączeniu radia natknąłem się na Głos Nadziei. Od tej pory moje życie się zmieniło. Wasze poselstwa bardzo podniosły mnie na duchu. Zakochałem się w naszym Zbawicielu. Zacząłem patrzeć w przyszłość z nadzieją. Obiecuję wyjść z dołka w mim życiu z odwagą i wiarą.

Indie/Kalifornia

Miałem wielką przyjemność trafić w radiu na emitowane z Guamu inspirujące indyjskie programy AWR. Gratuluję Wam znakomitych audycji po angielsku i misji niesienia ewangelii tak wielu ludziom w tak wielu różnych językach świata. Podoba mi się, że trzymacie się Biblii i nie mieszacie do polityki. Mieszkamy niedaleko adwentystycznej społeczności w Loma Linda [w Kalifornii]. Nasi drodzy sąsiedzi z naprzeciwka są adwentystami. Chociaż nie wyznaję Waszej religii, jestem pełen głębokiego uznania dla Waszej dalekosiężnej misji na świecie.

Birma

Bardzo Wam dziękuję za Wasze radio. Słucham poselstw zawartych w audycjach AWR. Moja siostra Cing Lam Cinn, chora na raka piersi, doznała niezwykłego duchowego uzdrowienia. Mając jedną część ciała sparaliżowaną, nie może się ruszać, wstawać ani chodzić. Kiedy usłyszała audycję w Waszym radiu, poczuła się dużo lepiej i tego samego dnia po Waszym kazaniu mogła się sprawniej ruszać. Prosimy Was o nieustawanie w modlitwach za moją siostrą. Dziękujemy Wam za specjalny program z modlitwami za chorych. Teraz słyszymy Wasz głos co wieczór. Niech Bóg Was wszystkich błogosławi!

Chiny

Jestem świeckim kaznodzieją wiejskiego zboru. Ze względu na takie a nie inne miejsce zamieszkania trudno u nas o chrześcijańskie materiały. Przez wiele lat próbowałem głosić kazania na podstawie samej Biblii, bez dodatkowych materiałów. I oto dwa lata temu odkryłem Głos Nadziei. Wasze audycje są dla mnie i innych kaznodziejów cenne niczym złoto. Słuchając Waszych programów, robimy skrzętnie notatki, a potem dzielimy się poselstwami z innymi wyznawcami. Cały zbór odczuwa błogosławieństwo Waszej dobrej pracy. Nasz zbór składa się z ubogich, słabo wykształconych rolników. Mamy żarliwość dla Chrystusa, ale brak nam duchowych instrumentów do Jego dzieła. Prosimy, przyślijcie nam chrześcijańskie książki.

Indie/Egipt

Od osiemnastu lat siedzę w więzieniu. Odsiaduję wyrok w egipskim zakładzie karnym. Usłyszałem program AWR w języku tamilskim, ogłaszający odpuszczenie grzechu i uwolnienie od niego. Dało mi to wielki wewnętrzny pokój. Proszę Was, módlcie się za mnie.

Wietnam

Wasza nazwa jest dobrze znana w całym kraju, także w rejonie górskim. Naszym zdaniem Wasze kazania posiadają Boże namaszczenie. Przy okazji powiem Wam kilka słów o ludziach, którzy tu żyją. W każdym domu mieszka pięć rodzin, każda składająca się z 5–6 członków, czyli na jeden budynek przypada 25–30 osób. Tutejsi ludzie żyją bardzo prosto i wszystkiego im brak. Jeśli mają radio, w nocy zbierają się przy ognisku i słuchają Waszych audycji. Potrzebujemy więcej radioodbiorników, żeby nauczyli się wietnamskiego, słuchając audycji AWR w tym języku. Ponadto wielu Wietnamczyków w tym rejonie z własnej woli przybyło do nas podzielić się świadectwem nawrócenia po usłyszeniu Waszych programów. Proszę, przyślijcie mi Biblie po wietnamsku. Bardzo dużo nam ich tutaj potrzeba.

 

Dla tych oraz tysięcy innych słuchaczy małe radyjko odbierające fale krótkie jest jedynym sposobem usłyszenia poselstwa zbawienia oraz odnalezienia pokrzepienia i nadziei w życiu. Składamy Wam tysiąckrotne dzięki za nieustanne wspieranie Światowego Radia Adwentystycznego.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni