header
 

Z małej wyspy w wielki świat

Z małej wyspy w wielki światOd ćwierć wieku krótkofalowe maszty Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) na niewielkiej wyspie Guam niosą ewangeliczne poselstwo nadziei do niezliczonej liczby słuchaczy na obszarze całej Azji, zamieszkujących m.in.:

 

  • gęsto zaludnione kraje, jak Chiny (1,3 mld mieszkańców) i Indie (prawie 1,2 mld);
  • odgrodzone żelazną kurtyną państwa komunistyczne, np. Koreę Północną, Wietnam czy Birmę;
  • kraje, gdzie zdecydowana większość ludności wyznaje islam, jak Indonezja, Malezja, Bangladesz;
  • państwa o nieprzystępnym, górzystym terenie, np. Nepal.

 

Sama guamska stacja emituje audycje w 34 językach przez 287 godzin tygodniowo. Pod wpływem płynącego z niej orędzia zbawienia życie słuchaczy zmienia się w niesamowity sposób. Aby jednak być skuteczną, guamska rozgłośnia wymaga poważnej modernizacji. W związku z tym zarząd AWR zrobił krok naprzód, decydując się na kosztujące 2,9 mln dolarów przedsięwzięcie, które ma dokonać niezbędnych zmian, widocznych na zdjęciu. Fotografia nie oddaje jednak olbrzymich rozmiarów ani mocy masztów i anten. Każda antena ścianowa jest prawie tak wielka jak dwa boiska futbolowe razem wzięte!

 

Po modernizacji dotychczasowego sprzętu i zakupie dodatkowego działalność AWR na terenie Azji polepszy się w następujący sposób:

 

  • Do Chin, całych Chin, które – o dziwo – leżą w jednej strefie czasowej, będzie docierać silny, czysty sygnał, umożliwiający bezproblemowy odbiór ulubionych audycji.
  • Aby wyemitować dany program na teren całych Chin, AWR musi obecnie korzystać z kilku anten na raz, przez co nie można w tym czasie nadawać audycji do wielu innych krajów. Dzięki nowym antenom problem zniknie, tak że słuchacze w Korei Północnej, Birmie i Wietnamie nie będą „okradani” z czasu antenowego i swoich ulubionych programów.
  • Za sprawą większego wyboru częstotliwości AWR będzie do strategicznych misyjnie krajów wysyłać sygnał lepszy jakościowo.

 

Radia krótkofalowe przekraczają granice i zmieniają życie na całą wieczność. Obecnie zasięg AWR ograniczają nasze anteny sprzed ćwierćwiecza. Dzięki waszemu finansowemu wsparciu, Drodzy Czytelnicy, AWR będzie skuteczniej docierać do Azji, umożliwiając znacznie większej liczbie słuchaczy poznanie Boga i jego niezrównanej miłości.

 

© Shelley Nolan Freesland, dyrektor ds. public relations AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni