header
 

Gdyby nie AWR

Gdyby nie AWRProgramy Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) obejmują zasięgiem najmniej przystępne regiony świata, odmieniając dla Chrystusa życie wielu ludzi. Być może widzieliście lub słyszeliście świadectwa w naszym telewizyjnym cyklu Making Waves (Na falach eteru) i zaraziliście się od ich bohaterów promiennym uśmiechem.

 

Jednym z nich jest Radżaan. Poznałem go razem z kilkoma innymi osobami, które cztery dni przemierzały pieszo zdradzieckie szlaki Himalajów, a potem tłukły się jeszcze dobę autobusem – i wreszcie do nas dotarły. Kiedy nas poznały, bardzo się ucieszyły. Niedługo potem ochrzciliśmy je, niemniej ze strachu przed władzami ceremonii chrztu dokonaliśmy potajemnie w górskim potoku.

 

Podczas rozmowy Radżaan opowiedział, co doprowadziło go do tej uroczystości. Krótkofalowe audycje AWR odegrały ważną rolę w jego życiu. Kiedy oddał życie Chrystusowi, zaczął spraszać sąsiadów, aby razem z nim słuchali codziennie poselstw tchnących nadzieją.

 

– Wielu ludzi – rzekł – szło dwie godziny, po to żeby posłuchać u mnie audycji AWR. Teraz przychodzi do mnie regularnie jakieś czterdzieści osób. Do chrztu było gotowych więcej ludzi, ale z powodu złej pogody nie mogli do was przybyć.

 

Przed odejściem oświadczył:

 

– Gdyby nie AWR, żyłbym w ciemności. Moje życie byłoby ruiną. Nawet sobie nie wyobrażam, co by było, gdyby nie ta audycja.

 

Kilka dni później poznałem Dambrę, zajmującego się uprawą ryżu w odległym regionie Indii. Dambra słucha naszych programów i robi notatki. Potem podróżuje po okolicy, dzieląc się tym, czego sam się nauczył z naszych codziennych poselstw.

 

– Co by było, gdyby AWR przestało nadawać? – spytałem go.

 

– A czemu to miałby kto ograbiać ludzi z tak ważnej audycji? – odparł z wielką pasją.

 

To właśnie dzięki wam, Drodzy Czytelnicy, AWR jest w stanie słać w eter ewangeliczne orędzie nadziei. Ale nie możemy stać w miejscu, poprzestając na dotychczasowej działalności i spodziewając się przyjścia Pana. O niej! Musimy stać się bardziej energiczni w boju ze złem.

 

Ponieważ nasza stacja na Guamie liczy już sobie dwadzieścia pięć lat, chcieliśmy wiedzieć, czy nie można by z niej jeszcze czegoś wycisnąć. Inżynierowie po dokonaniu analizy stwierdzili, że możemy być jeszcze skuteczniejsi! Choć regularnie pozyskujemy wiele dusz, Guam może dać z siebie jeszcze więcej. Już docieramy do Azji, ale możemy jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Możemy załatać techniczną dziurę i przestać „okradać” niektóre rejony z orędzia ewangelii.

 

Gorąco pragnąc powrotu Chrystusa, za radą inżynierów zrobiliśmy wielki skok wiary i już modernizujemy naszą stację. To wręcz konieczność: nie możemy przecież chować światła przed milionami pogrążonych w ciemnościach ludzi, którzy żyją w takich krajach, jak: Chiny, Indie, Nepal, Indonezja, Korea albo w innych niezwykle ważnych misyjnie obszarach! Musimy maszerować naprzód – i z waszą pomocą odniesiemy sukces!

 

Połowa niezbędnych 2,9 mln dolarów już została zebrana dzięki hojności wielu darczyńców, którzy otworzyli swoje serca i portfele, gdy tylko usłyszeli o takiej potrzebie. Dzięki waszej pomocy możemy już niebawem zgromadzić drugą połowę, aby ludzie tacy jak Dambra i Radżaan nigdy nie byli „okradani” z ewangelicznego przesłania!

 

© Jim Ayer, wiceprezes ds. rozwoju AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Jeśli chcesz wesprzeć misję audycji Światowego Radia Adwentystycznego w języku polskim skontaktuj się z redakcją Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego Głos Nadziei.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni