header
 

ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW

ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW W ramach Europejskiej Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy do odwiedzin warszawskiego kościoła adwentystycznego, w którym 19 maja 2012 roku w godz. 19.00-24.00 odbędzie się interesujący program pt. „Biblia wieczorową porą”.

Miejsce wydarzenia to 130-letni pałac w centrum Warszawy przy ul. Foksal 8, gdzie mieści się siedziba Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jest to budynek, który nie tylko wpisuje się w jeden z najpiękniejszych zakątków stolicy, ale ma także swoją interesującą historię, choćby ze względu na pierwszego właściciela - Ludwika Górskiego, który był postacią wyjątkową wśród ówczesnych ziemian. Był on także nieoficjalnym łącznikiem Kościoła katolickiego w Królestwie Polskim z papieżami Piusem IX, Leonem XIII i Piusem X. Nic więc dziwnego, że pałac Górskich przy ul. Foksal nazywano żartobliwie "polskim Watykanem". W dawnych salonach pałacu obecnie jest adwentystyczna kaplica, która będzie miejscem wystawy „Biblia wieczorowa porą”.

W programie wydarzenia - Wystawa Biblii pt. „Od pergaminu do e-Biblii”, koncert pieśni i muzyki religijnej pt. „Słowo życia” (21.00-22.30), projekcja filmów z cyklu „Biblia w starym kinie” oraz degustacja zdrowej żywności naturalnej.

Wystawa Biblii – główna część programu - to niecodzienna okazja do zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, w tym pergaminowych zwojów, poprzez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycję najnowszych wydań cyfrowych. Wszystko to w ramach biblijnej ścieżki edukacyjnej, którą przygotowali organizatorzy wystawy. Jedną z ciekawostek wieczoru będzie także maraton ręcznego przepisywania Biblii i tworzenia nocnego egzemplarza Pisma Świętego.

Koncert pieśni i muzyki religijnej to jedna z atrakcji wieczoru (21.00-22.30). Na scenie soliści i zespoły kameralne wykonujące utwory współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Podczas koncertu recytacje fragmentów Pisma Świętego.

„Biblia w starym kinie” to cykl 11. krótkich filmów zrealizowanych w konwencji kina niemego z początków XX wieku, wpisujących się w aktualny trend kina światowego. Wieczorna projekcja w ramach Nocy Muzeów będzie publiczną premierą polskiej edycji tych niezwykle oryginalnych filmów promujących nieprzemijające klasyczne wartości oparte na Piśmie Świętym.

Degustacja zdrowej żywności naturalnej to dodatkowa atrakcja wieczoru. Możliwość poczęstunku to nie tylko sposób na wieczorny głód zwiedzających, ale także okazja do zapoznania się z zasadami biblijnej diety, którą promują adwentyści. Będzie także możliwość nabycia książek dotyczących tzw. zdrowego sposobu odżywiania.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym projekcie i do przekroczenia w dn. 19 maja podwojów adwentystycznego kościoła, który po raz pierwszy będzie czynnym uczestnikiem Europejskiej Nocy Muzeów w Warszawie. Wstęp wolny!

Więcej informacji na temat wystawy, imprez jej towarzyszących oraz działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na stronach serwisu: www.adwentysci.waw.pl

 

Zobacz filmy, które będą wyświetlane podczas Nocy Muzeów w Warszawie »
Pobierz plakat na Noc Muzeów »

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni