header
 

Hope Channel Ukraina rozwija skrzydła

Hope Channel Ukraina rozwija skrzydłaTrzy lata temu telewizja Hope Channel z nadzieją otworzyła nieduże studio na Ukrainie. Dziś ponad 7 mln ludzi może oglądać stację Hope Channel Ukraina na terenie nie tylko Ukrainy, ale i innych byłych republik radzieckich.

 

Przez dziewięć miesięcy stacja każdego dnia realizowała półgodzinny program Poranek nadziei, który mocno wpisał się w codzienne życie Ukraińców.

 

– Od 2010 roku nasze programy emitowane są na Ukrainie przez stacje naziemne i kablowe. We wrześniu 2011 roku uruchomiliśmy internetowy kanał na stronie www.HopeChannel.info, aktywny całą dobę przez siedem dni w tygodniu – informuje pastor Wiaczesław Demian, dyrektor Hope Channel Ukraina. – Jeżeli Bóg nam pobłogosławi, w tym roku dołączymy do grona trzynastu innych satelitarnych kanałów Hope Channel nadających w pełnym wymiarze godzin, co w znacznym stopniu rozszerzy naszą działalność poza nasz kraj, dzięki czemu będziemy mieć możliwość dotarcia do kolejnych milionów widzów, którzy odbierają telewizję głównie drogą satelitarną.

 

Od skromnych początków w 2009 roku Kościół Adwentystów Dnia Siódmego założył w tym regionie pięć bardzo aktywnych studiów, korzystając z zapewnionej przez Boga nowej ery wolności religijnej i produkując mnóstwo tchnących świeżością, przekazujących biblijne prawdy programów, poświęconych kulturze i stylowi życia otwartych duchowo Ukraińców.

 

Na przykład dwie adwentystyczne audycje – ...jest miłością oraz Rozwiązanie – zajęły drugie miejsce w zorganizowanym niedawno przez ukraińską telewizję publiczną plebiscycie na najlepszy program telewizyjny.

 

– Kładziemy duży nacisk na rozwój Internetu – wyjaśnia Demian – w nadziei, że dotrzemy w ten sposób do młodego pokolenia, wolącego oglądać telewizję w usłudze na życzenie (VOD). Musimy jeszcze stworzyć dla wielu audycji witryny internetowe, które by oferowały naszym widzom interaktywne możliwości.

 

– Przy realizacji jednego z kilku programów dla dzieci współpracujemy z Adwentystyczną Szkołą „Jutrzenka” – dodaje. – Ponadto współdziałamy z ukraińskim Adwentystycznym Ośrodkiem Szkolnictwa Wyższego, gdzie powstało jedno z naszych studiów. Studenci tej uczelni, gdzie planujemy otworzyć wydział dziennikarstwa, na zasadzie wolontariatu pomagają przy realizacji wielu audycji.

 

Zanim telewizja Hope Channel Ukraina ruszy w pełnym wymiarze godzin jesienią tego roku, jej programy można też zobaczyć w telewizji Hope Channel Europe.

 

– Chociaż na Ukrainie są tylko trzy miliony gospodarstw domowych odbierających telewizję satelitarną (jedno na sześć), czyli dwa razy mniej niż gospodarstw odbierających telewizję kablową – tłumaczy Demian – to jednak przejście na medium satelitarne udostępni Hope Channel jeszcze większej liczbie lokalnych sieci kablowych oraz wielu więcej Ukraińcom mieszkającym w sąsiednich krajach.

 

Reakcje widzów

 

– Spotykamy się z mnóstwem pozytywnych opinii zwrotnych na temat naszego codziennego programu Poranek nadziei – cieszy się. – Wielu młodych lubi Rozmowy z młodzieżą. Otrzymujemy też liczne listy z podziękowaniami z całego świata za Nabożeństwo w świątyni, cosobotni program transmitowany na żywo z Kijowa. Dostajemy również masę listów od naszych młodych widzów, którym podobają się takie programy, jak: Mali malarze, Kraina przyjaźni i W domu z Dobryachokiem. Maluchy przysyłają nam swoje rysunki, notki z podziękowaniami albo prośby o książeczki dla dzieci.

 

– Niedawno młoda kobieta – dodaje – przeczytawszy w szpitalu w adwentystycznym czasopiśmie nasze ogłoszenie, zaczęła oglądać nasze audycje. Zabrała się do studiowania Biblii i niedługo potem przyjęła chrzest. Z kolei para młodych ludzi spytała o telewizję Hope Channel Ukraina, przyszedłszy na adwentystyczne spotkanie modlitewne. Teraz oboje, wierni widzowie, regularnie uczęszczają do naszego kościoła.

 

 

© Hope Channel

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni