header
 

Adwentystyczne radio w Armenii

Adwentystyczne radio w ArmeniiJak podają adwentystyczni specjaliści ds. mediów, dwie nowe stacje FM Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) będą teraz docierać do mieszkańców najstarszego na świecie chrześcijańskiego kraju.

 

AWR, nadające w ponad osiemdziesięciu językach, zaczęło ostatnio emitować programy po ormiańsku. Obie rozgłośnie – jedna w stolicy kraju, Erywaniu, druga w mieście Wanadzor – będą transmitować audycje na temat duchowości, zdrowia i rodziny.

 

– Wielu młodych ludzi wyjeżdża do stolicy za pracą i nauką. Dla całego narodu nastały trudne pod względem gospodarczym czasy, zwłaszcza na wsi i w małych miasteczkach – stwierdza Wigen Khachatrian, dyrektor ośrodka multimedialnego adwentystycznej Transkaukaskiej Unii Misyjnej z siedzibą w Tbilisi, stolicy Gruzji.

 

– Audycje radiowe mogą wspomóc aktywność misyjną adwentystów w Armenii – mówi Khachatrian, dodając, że ten najstarszy chrześcijański kraj jest bardziej otwarty na duchowe sprawy niż wiele innych laickich krajów Europy.

 

Realizacją audycji ze zbudowanego przez AWR studia kieruje Knarik Petrosjan, student Państwowego Uniwersytetu Erewańskiego. Do zespołu radiowców wchodzą również biznesmen Tigran Stepanjan, prezenter i programista, oraz cała rodzina Mkhitarianów: dziennikarz Howik z żoną (nauczycielką) Gegecik i dziesięcioletnim synem Josephem. Mkhitarianowie mają w tej branży doświadczenie, ponieważ już wcześniej pracowali w radiu w Wanadzor.

 

– Największe bolączki Armenii to papierosy, alkohol, erozja wartości rodzinnych, ateizm i ubóstwo – mówi Khachatrian. – Nasze audycje m.in. przyniosą ludziom nadzieję, pomoc w przezwyciężeniu sekularyzacji, zdrowsze zasady życia w rodzinie, wsparcie w rzuceniu palenia i picia.

 

W ciągu następnych kilku miesięcy programy po ormiańsku będą też dostępne w Internecie w usłudze na życzenie na stronie www.awr.org w formie podcastów oraz w programie iTunes. Kierownictwo AWR uważa internetowy dostęp za szczególnie ważny, ponieważ ponad 4 mln Ormian żyje na obczyźnie.

 

W Armenii żyje około 2,5 mln mieszkańców, z czego 800 należy do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

 

© Shelley Nolan Freesland/Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni