header
 

Nagrody dla szwedzkich radiowców

Nagrody dla szwedzkich radiowcówNa zakończenie czterodniowego szkolenia dla radiowców ze Szwecji i Norwegii, zorganizowanego w adwentystycznym kościele w Göteborgu, Siv Molin i Anne-Maj Sandström, szwedzkie pracownice radia, otrzymały 30 kwietnia Nagrodę Honorową Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) z rąk Grega Scotta, wiceprezesa seniora wiceprezesa AWR.

 

– To pole misyjne nie łatwiejsze niż kraje w obszarze geograficznym Okna 10/40 – powiedział Greg Scott na temat znaczenia działalności radiowej w laickim społeczeństwie jak Szwecja. – Dotarcie do ludzi w takim społeczeństwie jest nie mniej trudne niż dotarcie do muzułmanów.

 

Zarówno redaktorki Siv Molin, jak Anne-Maj Sandström przecierały szlaki adwentystycznej działalności radiowej w Szwecji. Siv Molin, która w ubiegłym roku skończyła osiemdziesiąt lat, wciąż aktywnie pracuje w sztokholmskiej rozgłośni, zachwycona możliwościami głoszenia ewangelii na falach eteru.

 

– Nie wiem, czy sobie na nią zasłużyłam – oświadczyła, poproszona do przodu po odbiór nagrody i, jak przyznała, kompletnie zaskoczona wyróżnieniem. Dodała, że nie była pewna, czy będzie na szkoleniu, ale nagroda dała jej wiele radości.

 

– Ale by było, gdybym została w domu i to przegapiła! – śmiała się.

 

Anne-Maj Sandström pracuje w rozgłośni w Göteborgu. Zna smak frustracji z powodu spadku wsparcia dla pracy w radiu oraz upadki i wzloty działalności w tej branży, a mimo to przez cały czas wiernie służy Kościołowi oraz społeczności lokalnej.

 

– Okazałaś się niesamowicie wierna – oświadczył Greg Scott, wręczając jej nagrodę.

 

Na obu wyróżnieniach widnieje napis: „Za ponad trzydzieści trzy lata bezinteresownej, wiernej, ofiarnej służby w ramach misji radiowej na terenie Szwecji”.

 

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma w Szwecji cztery rozgłośnie. Na stronie www.awr.org można znaleźć szeroki wybór podcastów zrealizowanych przez adwentystyczne stacje radiowe na całym świecie.

 

© Tor Tjeransen/ tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni