header
 

AWR i Al-Waad zacieśniają więzy współpracy

AWR i Al-Waad zacieśniają więzy współpracyPastor Dowell Chow, prezes Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR), w dniach 22.02–02.03 odwiedził Hiszpanię. Podczas wizyty towarzyszyli mu Amir Ghali, dyrektor Ośrodka Multimedialnego Al-Waad (emitującego adwentystyczne programy telewizyjne na tereny arabskojęzyczne i realizującego adwentystyczne audycje radiowe w różnych arabskich dialektach), oraz Pedro Torres, dyrektor AWR Hiszpania oraz Ośrodek Realizacji Programów Radiowo-Telewizyjnych.

 

Mężczyźni odwiedzili Ośrodek Realizacji Programów Radiowo-Telewizyjnych, studia telewizyjne Hope Channel Hiszpania oraz główne studia AWR Hiszpania. Celem wizyty było nawiązanie współpracy między AWR Hiszpania a ośrodkiem Al-Waad, tak aby można było emitować programy po arabsku, berberyjsku i francusku, jak również zbadanie możliwości realizacji audycji w jeszcze innych językach Maghrebu. Wizyta obejmowała m.in. hiszpańskie terytoria, miasta i strategiczne miejsca w Afryce Północnej, jak Melilla, Ceuta i Wyspy Kanaryjskie.

 

Drugiego marca Dowell Chow udał się do Senegalu. Dzień później w sobotę wygłosił sugestywne kazanie w głównym zborze (parafii) na terenie Misji Senegalskiej, podkreślając, że orędzie ewangeliczne musi być zwiastowane w każdym języku, tak aby dotarło do wszystkich plemion i szczepów. Homilia, tłumaczona przez zwierzchnika Misji Senegalskiej, spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony wielu osób.

 

Podczas wizyty prezesa AWR do Senegalu przybył po chrzest pewien młody człowiek, do którego ewangelia, jak powiedziano pastorowi, dotarła na falach eteru za sprawą audycji AWR w języku arabskim i berberyjskim, nadawanych na falach krótkich i ze stacji FM w Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich. Dowell Chow, przemierzając marokańskie wybrzeże, miał możliwość przekonać się na własne uszy o doskonałym odbiorze sygnału z oddalonej o kilkaset kilometrów stacji FM w Lanzarote. Ten fenomen to istny cud, bo moc nadajnika nie przekracza 3kW!

 

– Oj, dzieje się tu u was, dzieje... Bóg działa w potężny sposób! – skomentował Chow. – Nawrócenie i chrzest tego młodzieńca w Dakarze mówią same za siebie o wartości przesyłania ewangelii na falach eteru tam, gdzie misjonarze nie mogą dotrzeć osobiście. Ciekawe, ilu ludzi nie może albo boi się skontaktować z Kościołem. W Maroku nawrócenie się na chrześcijaństwo i wyznawanie Chrystusa jest przestępstwem.

 

Chow spotkał się również z innym prominentnym byłym muzułmaninem, ochrzczonym kilka tygodni wcześniej. Módlmy się za naszego nowego brata i za wielu innych, do których dociera orędzie nadziei dzięki służbie misyjnej Światowego Radia Adwentystycznego.

 

 

© P. Torres/ANN-Hiszpania
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj także: Głos Nadziei nadaje dla Afryki Północnej
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni