header
 

Ruszyła telewizja Hope Channel Italia!

Ruszyła telewizja Hope Channel Italia!W poniedziałek 26 marca 2012 roku telewizja Hope Channel Italia rozpoczęła oficjalnie nadawać. Poniżej przedstawiamy wywiad z Vincenzem Anunziata, dyrektorem Sekretariatu Informacji Unii Włoskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 


Czego potrzeba, aby stworzyć nową stację telewizyjną?

Obecnie aż roi się od przeróżnych stacji. Oprócz tradycyjnych są też odbierane przez satelitę, dostępne w Internecie. Hope Channel Italia to adwentystyczna telewizja chrześcijańska, emitująca programy na terenie Włoch. Będziemy się starali dotrzeć do widzów poprzez realizowanie różnorodnych audycji.

 

W jaki sposób można mieć dostęp do Hope Channel Italia?

Z początku, w fazie eksperymentalnej – można ją oglądać w Internecie, później – za pomocą platformy Hope Channel Europe, nadającej obecnie programy głównie w języku angielskim.

W lutym 2011 roku z Internetu korzystało 27,7 mln Włochów, czyli 50,7% mieszkańców kraju. Na dodatek tendencja jest rosnąca. Jak zatem widać, Internet coraz bardziej zadomawia się we Włoszech, choć daleko nam jeszcze do innych krajów europejskich. Tylko pomyślmy: codziennie 13,8 mln Włochów korzysta z Internetu. To bardzo duża potencjalna grupa docelowa naszych programów.

 

Mówiłeś o realizowaniu różnorodnych audycji. Jakich konkretnie?

Obecnie tworzymy głównie programy, w których rozmawia się na rozmaite tematy, jak: zdrowie, rodzina, kwestie stricte biblijne, ewangelia, polityka, bieżące wydarzenia. Realizujemy też audycje poświęcone problemom społecznym, jak alkoholizm, kreacjonistyczne dokumenty naukowe, audycje dla dzieci, koncerty. W przyszłości będziemy emitować kazania oraz wykłady poruszające problematykę religijną i społeczną. Próbujemy też powołać do życia poświęconą wolności religijnej cotygodniową gazetkę z wiadomościami z Rzymu w języku angielskim dla naszych braci i sióstr z zagranicy. Obecna ramówka obejmuje dwie godziny programów dziennie, powtarzanych przez całą dobę.

 

Czy macie własne studio telewizyjne i profesjonalny sprzęt?

Unia Włoska nie stoi zbyt dobrze finansowo, ale dzięki specjalnym funduszom mogliśmy zakupić profesjonalne kamery wideo i urządzenia oświetleniowe. Przy realizacji programów korzystamy ze studia ewangelikalnej stacji Tele Oltre. Bardzo jesteśmy im wdzięczni za pomoc. W tej chwili pomagają nam wolontariusze, ale planujemy zrobić specjalne szkolenie, aby robić programy lepiej i sprawniej. Chcemy też mieć własne studio telewizyjne.

 

Słyszeliśmy, że współdziałacie z adwentystycznym radiem. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat?

Adwentystyczne radio mocno już zapuściło korzenie we Włoszech. Próbujemy więc robić coś razem z florenckim radiem Głos Nadziei. Realizujemy wspólnie programy Obraz i Dźwięk, które wejdą też do nowej ramówki Hope Channel Italia.

Telewizja Hope Channel Italia jest dostępna przez całą dobę w Internecie. W dziale „Na życzenie” można obejrzeć programy już emitowane, w dziale „Na żywo” – transmisje na żywo z adwentystycznych nabożeństw we Florencji, Ceseny, Sciacci.

 

© CD-EUD
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni