header
 

Chorwacka konferencja medialna

Chorwacka konferencja medialnaW dniach 17-18 marca 2012 roku do Zagrzebia w Chorwacji przyjechało sto pięćdziesiąt osób, które zapragnęły uczestniczyć w poświęconej mediom konferencji Unii Adriatyckiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Głównym celem spotkania było lepsze poznanie możliwości mediów społecznościowych, a także podszkolenie się w zakresie fotografii, pisania tekstów i realizowania materiałów wideo. Wszyscy uczestnicy zgadzali się, że środki przekazu informacji to potężna siła, kształtująca wartości społeczeństwa. Jako Kościół musimy więc z nich korzystać, dzieląc się odwiecznymi wartościami, o których uczy Pismo Święte.

 

Głównym prelegentem konferencji był dr Miroslav Pujić (na zdjęciu), dyrektor Sekretariatu Informacji adwentystycznego Wydziału Transeuropejskiego z siedzibą w St. Albans w Wielkiej Brytanii. Pastor Pujić mówił na temat potęgi mediów społecznościowych oraz zmianie, która dokonała się w naszym społeczeństwie pod wpływem Internetu.

 

– Internet stanowi główne medium postmodernistycznego pokolenia – oznajmił dr Pujić. – Można w nim znaleźć masę informacji, więc jeśli go nie wykorzystamy, zrobi to ktoś inny. Dlatego musimy być w Internecie obecni i za jego pomocą dzielić się tym, co Bóg dla nas uczynił, m.in. szerzyć biblijne wartości, tak ważne w dobie panującego dziś chaosu i zamętu.

 

Miroslav Pujić i Mirjana Kiczuszić, eksperci do spraw mediów społecznościowych i marketingu, zapoznali uczestników z inicjatywą Służby Internetowej, znaną pod nazwą LIFEconnect, zachęcając wszystkich słuchaczy do włączenia się do niej, czyli zostania cybermisjonarzami (zgłoszenie akcesu jest już możliwe w kilkunastu językach: www.lifeconnect.info).

 

Obecni mieli też możliwość wysłuchać innych prelegentów: Robert Żuber, dziennikarz telewizyjny z Chorwacji, tłumaczył, jak pisać newsy i artykuły do adwentystycznych czasopism; Toni Hnojczik, wybitny chorwacki fotograf, wygłosił referat pt. Siła Wizerunku; Kristina Laczo, czołowy chorwacki ekspert w dziedzinie PR-u, przedstawiła aspekty public relations i kontaktów z mediami mogące pomóc Kościołowi budować pozytywny wizerunek w społeczeństwie; dr Drago Czmuk, specjalista w dziedzinie nowoczesnych technologii i mediów społecznościowych, mówił o mentalności „cyfrowych autochtonów”.

 

Dragana i Frederić Uwalić, filmowcy tedMEDIA, uczyli produkcji krótkich, atrakcyjnych filmików pomagających w internetowej działalności ewangelizacyjnej. Ich wiedza i profesjonalizm spotkały się z uznaniem słuchaczy.

 

– Kościół adwentystyczny w Chorwacji i Słowenii bardziej niż kiedykolwiek pragnie w jak największym stopniu wykorzystywać media w misji Kościoła – stwierdził Branko Bistrowicz, przewodniczący Unii Adriatyckiej, do której należą oba kraje. – Chcemy zintegrować fotografię, wideo, audio, muzykę, grafikę oraz inne twórcze formy techniki cyfrowej w ramach wizji i misji Kościoła.

 

Więcej informacji na temat działalności Kościoła w Chorwacji i Słowenii można uzyskać na stronie: www.adventisti.hr.

 

© Darko Kowaczewić, tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni