header
 

Albańska cybermisja przynosi owoce

Albańska cybermisja przynosi owoceW dniach 25-26 lutego do Tirany, stolicy Albanii, zjechali adwentyści z całego kraju na Festiwal Wiary i szkolenie na temat Służby Internetowej. Powodów do wysławiania Boga i wyrażania mu wdzięczności było co niemiara. Pastor Julian Kastrati, albański kaznodzieja internetowy, nie krył entuzjazmu, przedstawiając dwustu uczestnikom konferencji sprawozdanie dotyczące Służby Internetowej.

 

Nie dalej jak pięć lat temu albańskojęzyczni adwentyści prawie w ogóle oficjalnie nie udzielali się w Internecie, w 2012 roku jednak Misja Albańska i ADRA Albania (Adwentystyczna Agencja Pomocy i Rozwoju) są już obecne w sieci, aktywnie angażując się w działalność ewangelizacyjną poprzez nawiązywanie kontaktów i przyjaźni oraz budowanie mostów z rodakami. Każdy zbór (parafia) ma dziś własną witrynę, blog i aktywny profil na Facebooku. Ponadto albańska strona LIFEconnect już kilka miesięcy po powstaniu skupia przeszło 4100 członków! Tak wyraźna działalność w Internecie odbywa się dzięki pracy ponad pięćdziesięciorga cybermisjonarzy, którzy zamieszczają w sieci materiały wysokiej jakości dzięki nowo powstałej witrynie www.lifeconnect.al.

 

– Bóg pobłogosławił Kościół adwentystyczny w Albanii bardzo utalentowanymi, mającymi media w małym paluszku oraz potrafiącymi przyciągnąć uwagę internautów innowatorami nie tylko z Kościoła, ale i spośród naszych przyjaciół, więc praca z nimi to dla mnie przywilej i frajda – rzekł pastor Kastrati. – Kościół adwentystyczny i albański oddział ADR-y cieszą się świetną reputacją i coraz większym zainteresowaniem albańskiego społeczeństwa zarówno w wirtualu, jak i w realu. W Albanii co trzeci mieszkaniec ma swój profil na Facebooku, więc jeśli chcemy dotrzeć do ludzi, musimy być obecni tam gdzie i oni, tak żeby nawiązując kontakty i znajomości z internautami, zachęcać ich do naśladowania Jezusa.

 

Rezultaty widać już było w tirańskim zborze gospodarzy zjazdu, gdy podczas porannego programu dwoje nowych uczestników studiującej Biblię grupy, którą kieruje pastor Kastrati, opowiedziało poruszającą historię zetknięcia się przez Internet z Kościołem adwentystycznym.

 

Pastor Gentian Thomollari, energiczny internetowy działacz i zarazem prezenter radiowy z miasta Elbasan, odnosząc się do wspomnianej historii, pokazał wyraźnie, że ewangelizacyjna działalność sieciowa przynosi realne, namacalne efekty, bezpośrednio oddziałując na wzrost Kościoła i jego popularyzację.

 

Główny mówcą zjazdu był pastor Miroslav Pujic, dyrektor Służby Internetowej w ramach Departamentu Komunikacji Wydziału Transeuropejskiego, który zachęcał wszystkich obecnych, aby sami też byli zawsze gotowi wskazywać innym na Jezusa. Pujic poprowadził także powiązane z tematyką zjazdu szkolenie o postmodernizmie oraz mediach społecznościowych i ich wpływie. Konferencję zakończył apelem o dalsze nawiązywanie kontaktów z ludźmi i, rzecz najważniejsza, zachęcanie ich do poznania Jezusa i wstępowania w jego ślady.

 

LIFEconnect funkcjonuje w ramach Internetowej Służby adwentystycznego Wydziału Transeuropejskiego. Więcej informacji w wybranym języku na stronie: www.lifeconnect.info.

 

© tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni