header
 

Arabskojęzyczna adwentystyczna telewizja nadaje!

ANN Beirut TV Adwentyści Dnia Siódmego ukończyli ostatnio w Bejrucie pracę nad cyklem 54 półgodzinnych programów w ramach arabskojęzycznego serialu telewizyjnego, poświęconego sprawom kobiet. Program Maa Umm Salaam stworzono w tamtejszym dopiero co odnowionym adwentystycznym Centrum Medialnym Al Waad.

– Po zrealizowaniu wstępnego cyklu w pachnącym jeszcze świeżutką farbą studiu nasza ekipa czuje, że czegoś dokonała – cieszył się Amir Ghali, reżyser i producent serialu.

Główną osobą zabierającą głos w kręconym w okresie 14-30 lipca serialu była Jordanka Kalthoum Qewar. Filmowcy pracowali, borykając się codziennie z 8-10 przerwami w dopływie prądu, którego często nie ma w Libanie.

Kalthoum i jej mąż, David, swego czasu razem angażowali się w rozmaite misje ewangelizacyjne oraz przedsięwzięcia związane z zakładaniem nowych zborów. W 2003 roku David przegrał walkę z nowotworem, ale mimo to Kathoum nie zarzuciła swojego powołania do służby apostolskiej, kontynuując zwiastowanie ewangelii oraz nauczanie w kręgach chrześcijan i muzułmanów na całym świecie.

Jak nam powiedziała, ma nadzieję dodać kobietom na Bliskim Wschodzie wiary we własne siły, tak by mogły czuć się pewnie podczas duchowej wędrówki oraz świecić przykładem w swoich domach i środowiskach.

– Chciałabym, żeby w Chrystusie czuły się wartościowe – oświadczyła.

Centrum Medialne Al Waad (Obietnica) powołano do życia w styczniu 2008 r. na terenie miasteczka akademickiego adwentystycznego Uniwersytetu Bliskowschodniego w Bejrucie.

Studio, mieszczące się niegdyś w pomieszczeniach, gdzie funkcjonował Ośrodek Studencki, zostało odnowione nakładem 70 tys. dolarów. Jak podają kościelni przywódcy, aby dotrzeć do 330-milionowej arabskojęzycznej populacji na całej kuli ziemskiej, zmierza się obecnie do stworzenia kulturowo dostosowanego repertuaru w języku arabskim na potrzeby nowego kanału, działającego w ramach sieci telewizyjnej Hope Channel – oficjalnej stacji Kościoła adwentystycznego, emitującej na siedmiu kanałach w wielu językach ewangelizacyjne programy telewizyjne kierowane na cały świat.

– Nasze programy mają zachęcić ludzi do lepszego zrozumienia i dialogu pomiędzy adwentystycznymi chrześcijanami a innymi ugrupowaniami religijnymi na tych terenach, zarówno muzułmańskimi, jak i tymi z łona chrześcijaństwa – poinformował Ghali. – Naszym pragnieniem jest nakłonić więcej telewidzów do prawdziwego pójścia za Bogiem, skutkującego poddaniem mu całego swojego życia.

© Alex Elmadjian/MEU/ANN
Tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni