header
 

Projekt LIFEconnect startuje w Szwecji

Projekt LIFEconnect startuje w SzwecjiW przedostatni weekend lutego pastor Miroslav Pujic, dyrektor Sekretariatu Informacji Wydziału Transeuropejskiego, podkreślając wpływ mediów społecznościowych, przedstawił ideę LIFEconnect – nowego, dynamicznego przedsięwzięcia dzielenia się ewangelią w sieci.

 

Na szkolenie, rozpoczęte w piątek 17 lutego, przyjechało ponad sześćdziesiąt osób, które zgromadziły się w adwentystycznym kościele w Jönköping, gdzie można było zjeść posiłek, mieć społeczność z braćmi i siostrami oraz wielbić Boga. Zdaniem dyrektora szwedzkiego Sekretariatu Młodzieży i zarazem internetowego pastora Berny'ego Carlssona, który miał przemowę na temat misji Kościoła, wielbienie i wspólnota nie prowadzące do ewangelizacji to obłuda.

 

– Nie możemy prosić Boga, żeby nam błogosławił, jeżeli nie ma w nas pragnienia dzielenia się dobra nowiną – oświadczył, powołując się na fragment Ewangelii św. Jana 20,12 oraz Dziejów Apostolskich 1,8 i 20,24.

 

Carlsson zwrócił ponadto uwagę, że kampania LIFEconnect otworzyła mu oczy na to, że „każdego jednego dnia stajemy przed możliwościami dzielenia się dobrą nowiną”. Media społecznościowe i Internet są w Szwecji bardzo dobrze rozwinięte i wykorzystywane dzięki stałemu postępowi technicznemu.

 

W sobotni ranek kościół w Jönköping, do którego zwykle przybywa na nabożeństwo 65–75 osób, po niedługim czasie pękał w szwach. Zjawiło się tyle osób, że nie obyło się bez dostawek. Po niezwykle inspirującym kazaniu pastora Pujica nastąpiła krótka przerwa obiadowa, a po niej szkolenie właściwe.

 

Podczas pierwszej części pastor Pujic przedstawił pokrótce ideę LIFEconnect oraz uzmysłowił, jak za pomocą własnych blogów i portali społecznościowych Szwedzi mogą prowadzić zainteresowane osoby do ostatecznego celu, jaki przyświeca LIFEconnect. Innymi słowy, internetowi misjonarze mogą realizować ideę uczniostwa poprzez to, w czym już uczestniczą.

 

Mirjana Kicusic, koordynator Sekretariatu Marketingu i Mediów Społecznościowych, podkreśliła, że ważne jest nie tylko to, czym chcemy przyciągnąć ludzi z zewnątrz, ale też wiarygodność i dostosowanie treści do danej osoby i kultury. Internetowi pastorzy i misjonarze, krzewiąc nadzieję, dodała, muszą działać zespołowo według cotygodniowego planu opartego na wykorzystaniu innowacyjnych sposobów propagowania orędzia ewangelii.

 

Pastor Pujic na koniec zjazdu uświadomił zebranym, że tego rodzaju bezpośrednia ewangelizacja opiera się na Chrystusowej metodzie spotykania ludzi tam, gdzie są – czy będzie to kontaktowanie się z nimi na serwisach społecznościowych, forach, własnych blogach, czy też solidaryzowanie się poprzez rozmowy i wychodzenie naprzeciw ich potrzebom, czy wreszcie, rzecz najważniejsza, zachęcanie ich do poznania Jezusa i pójścia w jego ślady.

 

– To tak wspaniała idea, że wszystkie kraje powinny się do niej przyłączyć – skomentowała bardzo podekscytowana Julia Telfer, uczennica misjonarka ze szkoły w Ekebyholm w Szwecji.

 

W ostatni wieczór, zainspirowany słowami adwentystycznej pieśni o gorejącym w sercach płomieniu nadziei na przyjście Pana, dwadzieścia jeden osób odpowiedziało pozytywnie na apel mówcy, deklarując pragnienie podjęcia się internetowej działalności ewangelizacyjnej, mającej pomóc ludziom nawiązać więź z Jezusem.

 

Internetowa Służba LIFEconnect jest obecnie dostępna w szesnastu językach, niebawem zostanie rozszerzona o kilka następnych. Osoby chcące się włączyć do akcji prosimy o rejestrację na stronie: www.lifeconnect.info.

 

© tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni