header
 

Adwentystyczne studia dziennikarskie w USA

Raymund Dąbrowski Odpowiedzialni za media przywódcy Kościoła Adwentystycznego ogłosili program studium, który jest częścią planu rozwoju umiejętności komunikowania osób, którzy pracują w służbie dla Kościoła.
Podczas studium będzie można zdobyć wiedzę aż w sześciu specjalnościach, w tym relacje w mediach, dziennikarstwo, komunikowanie internetowe, public relations (PR), komunikacja korporacyjna oraz produkcja medialna.

Program Studium Komunikowania będzie przedstawiony podczas konferencji Adwentystycznego Stowarzyszenia ds. Komunikowania w Nashville, w stanie Tennessee (USA), która odbędzie się w dniach od 11 - 14 października br., poinformował Fred Kinsey, asystent prezesa ds. mediów Wydziału Północnej Ameryki.

"Biorąc udział w szerokiej gamie seminariów oferowanych podczas tej corocznej konwencji, wszyscy ci, którzy służą w kościele w obszarze szeroko pojętej komunikacji będą mieli niezwykłą okazję zapoznania się z możliwością zdobycia w ciągu kilku lat certyfikatu z komunikowania" - dodaje Kinsey.

By zdobyć taki certyfikat studiujący będą musieli ukończyć główny kurs z podstaw dziennikarstwa, zdać egzamin z Kodeksu Etyki Departamentu ds. Komunikowania Kościoła Adwentystycznego i z Księgi Stylu Stowarzyszenia Prasowego lub jej odpowiednika międzynarodowego, a także ukończyć kurs z profesjonalnego czytania i dodatkowy do wyboru kurs kierunkowy o różnych specjalnościach.

Kandydaci na ukończenie programu studium będą mieli trzy lata. Program w swych założeniach jest otwarty zarówno dla osób, które są zatrudnione w służbie medialnej w kościele lub pracują jako wolontariusze.

Inicjatywa uzyskała bardzo silnie poparcie od czasu dyskusji na spotkaniu dyrektorów ds. mediów kościoła światowego w zeszłym roku. Program zostanie zaadaptowany w różnych regionach świata z uwzględnieniem kulturalnych i socjalnych potrzeb lokalnego społeczeństwa.

"Personel i osoby odpowiedzialne za komunikowanie działają na o wiele wyższym poziomie niż kiedykolwiek do tej pory. Jest to podyktowane kompleksowym podejściem do informacji w środowisku medialnym" - powiedział dyrektor ds. informacji kościoła światowego, pastor Rajmund Dąbrowski, który jest inicjatorem programu.

"To są prawnicy, wysokiej klasy stratedzy, specjaliści ds. komunikowania kryzysowego, rzecznicy prasowi. W swych założeniach program nie tylko będzie rozwijał wiedzę i umiejętności niezbędne do codziennych działań, ale również ma na celu przedstawienie i dostarczenie praktycznych metod i narzędzi, które będą z pewnością wykorzystane przez Kościół jako sposób na przekazanie innym jego misji i strategii skupionych na takich wartościach jak jedność i zgoda, wzrost i jakość życia".

Rajmund Dąbrowski wyraził swą opinię, iż specjaliści ds. komunikowania muszą posiadać aktualną wiedzę na temat tożsamości organizacyjnej, teorii komunikowania masowego, prawa prasowego i regulacji w obszarze komunikacji, a także trendów nowoczesnej technologii, w tym także wiedzę na temat struktur i relacji społecznych.

"Bardziej niż kiedykolwiek, specjaliści z zakresu komunikowania zaangażowani są w wspieranie kierunku, strategii i wizji kościoła światowego poprzez stabilny i silny plan komunikacji" - mówi Dąbrowski. "Program studium dla naszych profesjonalistów pomoże kościołowi światowemu być bardziej efektywnym w budowaniu relacji oraz kreowaniu dobrego wizerunku kościoła w świecie" - dodaje.

Adwentystyczne Stowarzyszenie ds. Komunikowania oferuje dostarczenie dla celów Programu szeregu warsztatów, prezentacji i seminariów, jak podaje George Johnson Jr., dyrektor współpracujący departamentu komunikacji w Wydziale Północnej Ameryki oraz dyrektor zarządzający Stowarzyszenia.

Projektodawcami Programu Studium Komunikowania są R. Dąbrowski (na zdjęciu u góry), F. Kinsey, G. Johnson oraz Dr Pamela Maize Harris, - konsultant i wykładowca komunikacji na Andrews Uniwersity w Barrien Springs, Michigan, w Stanach Zjednoczonych.

- Wszelkie informacje dotyczące składania aplikacji, a także na temat corocznej konwencji Stowarzyszenia, można znaleźć na stronie www.adventistcommunicator.org.

© Adventist News Network
tłum. Estera Strama dla adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni