header
 

Adwentystyczna telewizja podbija Brazylię

Adwentystyczna telewizja podbija BrazylięPołudniowoamerykańska telewizja Hope Channel ogłosiła niedawno zakup dwudziestu pięciu przekaźnikowych stacji telewizyjnych. Nabytek obejmuje generującą sygnał stację o dużej mocy i dwadzieścia cztery dodatkowe stacje o małej mocy. Sygnał obejmie ponad 33 mln mieszkańców pięciu latynoskich stolic (m.in. São Paulo w Brazylii) wraz z przyległymi terenami.

 

Zakup sieci wykorzystywanej dotychczas do telezakupów był możliwy dzięki dotacjom z adwentystycznego Wydziału Południowoamerykańskiego, jak również wsparciu ze strony regionalnych biur adwentystycznych w Brazylii, brazylijskiego wydawnictwa adwentystycznego i hojności pewnego adwentystycznego biznesmena.

 

– Jedynym wyjaśnieniem jest Boży cud – stwierdza pastor Antonio Tostes, dyrektor Południowoamerykańskiego Ośrodka Multimedialnego i brazylijskiej telewizji <i>Novo Tempo</i>. – Do zakupu przyczyniło się kilka rzeczy. Sytuacja finansowa byłych właścicieli, dobra sytuacja finansowa Kościoła w Brazylii oraz datki od wyznawców zbiegły się w najodpowiedniejszym momencie.

 

– Były też inne strony zainteresowane kupnem, ale nie udało im się sporządzić ofert na czas – dodaje Tostes. – Kiedy zaczęliśmy negocjować, cena spadła o 30%. To było zrządzenie Opatrzności. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup w żadnych innych okolicznościach.

 

Mając uruchomione wszystkie stacje, Novo Tempo dociera prawie do 60 mln ludzi, czyli około 33% mieszkańców Brazylii.

 

Novo Tempo dysponuje teraz łącznie czterdziestoma stacjami o małej i dużej mocy na terenie całej Brazylii. Ponadto sygnał Novo Tempo jest emitowany całą dobę przez czterysta komunalnych stacji o małej mocy. Programy Novo Tempo są też dystrybuowane przez SKY, popularną brazylijską sieć telewizji kablowej, która dociera do 3,7 mln gospodarstw domowych oraz dodatkowo 10 mln odbiorców.

 

Brad Thorp, prezes Hope Channel, zauważa, że im więcej Novo Tempo inwestuje w docieranie z ewangelią do społeczeństwa, tym lepsze są efekty misyjne. Tostes potwierdza to spostrzeżenie.

 

– Obecnie widzimy, jak nasze działania ewangelizacyjne niesamowicie owocują – wyjaśnia. – Nasza Szkoła Biblijna otrzymuje miesięcznie ponad 20.000 listów i wysyła miesięcznie przeszło 10.000 kursów biblijnych. Co miesiąc odpowiadamy na ponad 13.000 pytań związanych z Biblią. Pracownicy Novo Tempo są zdumieni, jak szeroko Bóg otwiera przed nami drzwi. Obecne wydarzenia uważamy za wezwanie do odnowienia miłości i poświęcenia w obliczu naszej powracającej Wielkiej Nadziei.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni