header
 

Internetowe szkolenie w Newbold College

Internetowe szkolenie w Newbold CollegeSkąd społeczeństwo ma wiedzieć, że pojawiają się nowe zbory (parafie)? Pytanie takie postawiono w niedzielę 22 stycznia w Ośrodku Nebold College w Anglii podczas szkolenia osób zakładających zbory, mającego rozwinąć ich umiejętności integracji stron internetowych w działalności ewangelizacyjnej.

 

– Bez witryny internetowej ani obecności w sieci waszego nowego zboru po prostu nie widać na radarze ludzi spoza Kościoła – stwierdziła pastor Kirsten Øster-Lundqvist, dyrektor Sekretariatu Informacji przy Diecezji Południowoangielskiej (SEC). Kirsten Øster-Lundqvist, mająca doświadczenie zarówno w zakładaniu zborów, jak i w prowadzeniu szkoleń, namawiała gorąco uczestników, aby widzieli w swoich witrynach nie tylko konieczność, ale też główny czynnik ewangelizacji.

 

– Jeśli nowy zbór chce się angażować w sprawy lokalnej społeczności – oznajmiła – kluczem do tego jest przyjazna, zachęcająco wyglądająca witryna dla nieadwentystów.

 

W szkoleniu wziął udział m.in. pastor Simon Martin i jego aktywiści z „Kościoła Kreatywnego” w Dunstable.

 

– Szkolenie okazało się niezwykle pouczające, praktyczne i pomocne – zachwycał się. – Na seminarium podkreślano, jak bardzo ważne jest, aby w dobie Internetu młode zbory miały dobrze zaprojektowaną, przyjemną dla oka, stale aktualizowaną witrynę nastawioną na ewangelizację ludzi spoza Kościoła!

 

Szkolenie, będące efektem współpracy dwóch diecezjalnych sekretariatów, zapoznało uczestników z podstawami tworzenia witryn, a także przedstawiło swoisty dekalog projektanta stron internetowych. W ciągu dnia pojawiło się mnóstwo pomysłów.

 

– Jak tylko seminarium dobiegło końca – dodał pastor Martin – moi ludzie od razu wzięli się do udoskonalania witryny naszego zboru!

 

Wielu uczestników, powróciwszy ze szkolenia do swoich komputerów, wysłało do netAdventist, świadczącej darmowe usługi dla adwentystycznych zborów z terenu Wielkiej Brytanii i Irlandii, konkretne prośby o ulepszenie swoich witryn, z których część już i tak prezentuje się całkiem nieźle.

 

Celem szkolenia było sprawić, aby osoby zakładające nowe zbory udoskonaliły swoje umiejętności w zakresie optymalnego wykorzystania ewangelizacji internetowej. Uczestnicy mieli autentyczne przykłady oraz niełatwe ćwiczenie polegające na próbie spojrzenia oczami nieadwentystów na witryny różnych zborów, zarówno doświadczonych, jak nowo powstałych. Powrócili do domów ze świadomością, jak istotne jest, by nic na witrynie zborowej nie było dziełem przypadku. Za wzór podano kilka witryn nowo powstałych zborów, np. Watering Hole czy London Live.

 

– Dzięki temu w naszych umysłach zasiano płodne ziarna. Poszerzyło się też nasze spojrzenie na to, co możemy zrobić i jak możemy wzrastać – stwierdził Richard Newman z młodego zboru w Redhill w hrabstwie Surrey.

 

Stefan Stanicu, koordynator techniczny Diecezji Południowoangielskiej, poddał pod rozwagę podstawowe techniczne kwestie i opowiedział o możliwości wykorzystania przez zbory netAdventist.

 

– To był świetny dzień. Wszyscy uczestnicy odnieśli dobre wrażenie, bo czegoś się tu nauczyli! – entuzjazmował się pastor Aris Vontzalidis. – I coś kompletnie niesamowitego: wielu z nich chce wziąć udział w kontynuacji tego szkolenia, która pod nazwą SECmedia Academy będzie mieć miejsce na wiosnę.

 

Podobnego zdania była Jenny Williams, która złożyła zbór w Slough.

 

– To było bardzo praktyczne seminarium – podzieliła się refleksją – pełne użytecznych informacji na temat tego, jak dzięki dotacjom z Diecezji Południowoangielskiej i Unii Brytyjskiej możemy mieć za darmo dostęp do witryn projektowanych przez netAdventist! Naprawdę spodobało mi się, w jaki sposób pastor Øster-Lundqvist połączyła techniczne i praktyczne umiejętności medialne z duchowym aspektem zakładania zborów.

 

Pastor Martin dodał, że jego aktywiści zborowi byli tak zachwyceni szkoleniem, że aż unieśli pastora Vontzalidisa w górę, gdy ten przedstawił propozycją finansowego wsparcia uczestnictwa obecnych osób w wiosennej SECmedia Academy.

 

© SEC Communications
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni