header
 

Hope Channel leczy w domu i w szpitalu

Hope Channel leczy w domu i w szpitalu– Ludzie trafiają tu w najgorszych okresach życia, a ja mówię im o dającej nadzieję stacji telewizyjnej, której programy mogą oglądać w szpitalnym łóżku – opowiada Vikki Geigle, terapeutka zajęciowa z Three Rivers Hospital w Grants Pass w stanie Oregon.

 

Geigle napawa nadzieją i leczy ludzi po wylewie lub po wypadkach, na nowo ucząc ich niezbędnej sprawności ruchowej. Niesie też nadzieję i uzdrowienie w sferze duchowej, modląc się za pacjentami i polecając programy telewizji Hope Channel.

 

– Szpital to dla mnie pole misyjne – wyjaśnia Geigle. – Ta praca daje mi mnóstwo możliwości świadczenia o Bogu.

 

Geigle współpracuje z kilkoma osobami, które również oglądają audycje Hope Channel i taktownie rekomendują je pacjentom jako inspirujące i propagujące zdrowy styl życia.

 

– Nie narzucam pacjentom ani znajomym systemu wierzeń – dodaje – ale mogę im opowiedzieć, jakie błogosławieństwo spotkało mnie samą dzięki Hope Channel.

 

Bez wahania poleca telewizję Hope Channel, ponieważ zna jej dobroczynne skutki z autopsji.

 

Wyczerpujące obowiązki pracy w szpitalu mogą nadwątlić zapał do życia. Programy Hope Channel przyniosły jednak Geigle nadzieję i uzdrowienie. Za namową koleżanki kupiła sobie antenę satelitarną, ponieważ szukała budujących, pouczających audycji, które by dodały jej otuchy na wyboistej drodze życia. Wkrótce Hope Channel stała się jej ulubioną stacją.

 

– Każdy dzień, także sobotę, mogę zaczynać od wspaniałych nauk głoszonych przez pastorów Dereka Morrisa, Dwighta Nelsona i wielu innych. Hope Channel to wielkie błogosławieństwo – opowiada.

 

– Kiedy byłam na misji w Afryce – dodaje – od razu zrobiła na mnie wrażenie ramówka Hope Channel, tak zróżnicowana na świecie w zależności od danego kraju. Mocno poruszył mnie cykl programów Wait A Minute, Pastor (Chwileczkę, pastorze), prowadzony przez Pardona Mwansę. Wspaniale jest widzieć, jak nasi bracia i siostry na całym świecie dzielą się miłością dzięki tak wielu różnym programom, które docierają do różnych ludzi. Stała obecność ewangelii przekazywanej w Hope Channel jest bardzo ważna w moim życiu. Ta stacja to doskonały towarzysz. Daje mi poczucie, jakbym miała liczniejszą rodzinę. Pokazuje, że światowy Kościół adwentystyczny to jedna wielka rodzina.

 

Geigle zachęca też osoby wspierające finansowo Hope Channel, aby nadal miały hojny gest.

 

– Hope Channel odmienia życie ludzi, obserwuję to w pracy i w kościele – tłumaczy. – Wielu chrześcijanom, którzy nie dostrzegają prawdziwej ewangelii, Hope Channel daje zachętę, pouczenie i przestrogę, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Hope Channel to narzędzie, które mogę taktownie, bez narzucania się polecić innym, żeby za jego pomocą odnaleźli Jezusa.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni