header
 

Audycje AWR teraz także w języku wolof!

Audycje AWR teraz także w języku wolof! Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) rozpoczęło emisję audycji w języku wolof dla słuchaczy z Afryki Zachodniej. Półgodzinne programy można usłyszeć codziennie na falach krótkich w takich krajach, jak: Senegal, Gambia, Mali i Mauretania, a także w Internecie poprzez www.awr.org, iTunes oraz inne menedżery podkastów. Audycje te są pierwszymi zrealizowanymi w studiu AWR w Dakarze (Senegal), które zostało przebudowane w 2010 r.

 

Wolof to najpowszechniejszy język w Senegalu, zamieszkiwanym głównie przez muzułmanów. Średnia wieku mieszkańców kraju wynosi 18 lat, a zaledwie 40% z nich potrafi czytać i pisać. Gospodarka opiera się na pomocy finansowej z zewnątrz, połowa mieszkańców żyje w ubóstwie, stopa bezrobocia sięga 48%.

 

– Na tak olbrzymim obszarze, gdzie publiczna ewangelizacja jest niebezpieczna z powodu ekstremistów, ale gdzie zarazem ludzie są teraz kulturowo otwarci na nowe idee, podjęcie produkcji i emisji audycji w języku wolof wydaje się właściwym krokiem w kierunku dzielenia się przesłaniem nadziei – mówi Ray Allen, dyrektor AWR na terenie Afryki. – Dziś jako Kościół będziemy mogli dotrzeć do wielu rejonów, gdzie nie byliśmy w stanie zanieść ewangelii w ciągu minionych pięćdziesięciu lat obecności adwentystów na terenie Senegalu.

 

Audycje, oprócz pytań i odpowiedzi dotyczących Biblii, mają typową formułę magazynów podzielonych na bloki tematyczne poświęcone rodzinie, zdrowiu i Pismu Świętemu.

 

Aliou Ba, główny producent, nawrócił się na chrześcijaństwo z islamu, toteż znakomicie rozumie specyficzną mentalność swoich słuchaczy.

 

– Niedawno – wyjaśnia Allen – mimo zaciekłych szykan ze strony własnej rodziny i społeczności jako pierwszy w swoim środowisku przyjął Chrystusa za osobistego Zbawiciela. Teraz angażuje się w docieranie z dobrą nowiną do członków swojego środowiska.

 

– Adwentyści z Afryki – dodaje – bardzo sobie cenią poświęcenie Aliou Ba i jego zaangażowanie w kierowanie zespołem radiowców oraz mobilizowanie ich do tego, by spełnić marzenie realizacji programów pomimo trudności w znalezieniu odpowiednich producentów, którzy władają wolof, oraz całej masy napotykanych co dzień problemów technicznych, z którymi trzeba się stale zmagać.

 

 

© Shelley Nolan Freesland/AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni