header
 

Odszedł redaktor Edwin Charles

Odszedł redaktor Edwin Charles

Dwudziestego ósmego września ubiegłego roku śmierć zabrała Edwina Charlesa, byłego dyrektora adwentystycznego ośrodka multimedialnego w Indiach. Pastor Charles całe swoje życie poświęcił służbie w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Wstrząśnięci jego odejściem, pragnęlibyśmy uczcić jego pełną zaangażowania pracę w Światowym Radiu Adwentystycznym (ang. AWR).

 

Uzyskawszy stopień licencjata z Literatury Angielskiej na Mar Ivanious College, Charles w 1970 r. podjął w wydawnictwie Oriental Watchman Publishing House (OWPH) pracę korektora, którą wykonywał przez czterdzieści lat. Niedługo potem został zastępcą redaktora, a z czasem redaktorem naczelnym czasopisma Southern Asia Tidings. W 1979 r. poślubił Rajammę Chacko. Pan Bóg obdarzył ich dwójką dzieci: Andrew i Sophią.

 

W 1993 r. Charles objął odpowiedzialne i zaszczytne stanowisko redaktora oficyny, potem został wydziałowym dyrektorem Sekretariatu Młodzieży, a następnie wicesekretarzem wydziału. W 2004 r. przeniósł się do miasta Pune w Indiach, gdzie podjął pracę w charakterze dyrektora adwentystycznego ośrodka multimedialnego. W maju 2011 r. przeszedł na emeryturę, nie objąwszy w międzyczasie żadnego innego stanowiska.

 

Podczas swojej wieloletniej pracy dokonał wielu rzeczy, m.in.:

powołał do życia programy radiowe w językach orija i gudżarati;

zainicjował nagranie i wydanie albumu muzycznego w języku marathi;

zorganizował radioodbiorniki dla ociemniałych słuchaczy w mieście Madras;

pomógł założyć pierwszy Kościół AWR w północnych Indiach;

nakłonił prezenterów radiowych do prowadzenia spotkań ewangelizacyjnych i osobiście prowadził wiele z nich;

założył nowe studia w ośrodku multimedialnym, w stanie Orisa i w Nepalu;

zarchiwizował dawne nagrania, zgromadził stary sprzęt studyjny i zdeponował to wszystko w niedużym muzeum, które założył w ośrodku multimedialnym;

założył bibliotekę dla radiosłuchaczy.

 

Pasją Charlesa było przebywanie i współpraca z adwentystyczną młodzieżą. Odegrał znaczącą rolę w założeniu adwentystycznej biblioteki w Salisbury Park. Kiedy kierował Sekretariatem Młodzieży, w 1999 r. na uczelni Spicer College zorganizował ogólnowydziałowy kongres młodzieży. Dużą radość sprawiało mu uczenie dzieci podczas szkółki sobotniej. Do jego licznych hobby należały m.in.: numizmatyka, filatelistyka, układanie puzzli i obserwowanie ptaków.

 

We wrześniu 2010 r. zdiagnozowano u niego raka. Rok później odszedł spokojnie w adwentystycznym szpitalu w Pune.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni