header
 

Gitarowy stradivarius dla AWR

Gitarowy stradivarius dla AWRHojna para z Juliaetta w stanie Idaho (USA) przekazała Światowemu Radiu Adwentystycznemu (ang. AWR) limitowaną edycję 77-letniej gitary Gibson. Vic i Sharon Thulonowie oglądali pewnego razu wywiad w adwentystycznej telewizji 3ABN, w którym mówiłem na temat AWR. Vic w pewnym momencie spojrzał na Sharon i spytał: „Ciekawe, ile by za naszą gitarę można kupić tych małych krótkofalowych radioodbiorników?”.

 

Thulonowie, aktywni członkowie jednego z adwentystycznych zborów w Waszyngtonie, są miłośnikami muzyki i mają w domu kolekcję klasycznych instrumentów. Gitarę, którą złożyli w darze – Gibson Super 400 typu Arch Top – mieli od około 50 lat.

 

Firma Gibson wyprodukowała w 1935 r. zaledwie 63 tak znakomite instrumenty. Model Super 400 była pierwszą komercyjną olbrzymią gitarą orkiestrową, największą, najbardziej zdobną i najkosztowniejszą, jaką wypuściła na rynek firma Gibson Guitar Corporation. W czasie Wielkiego Kryzysu kosztowała zawrotną sumę pieniędzy: 400 dolarów, więc nic dziwnego, że halę fabryczną opuściło bardzo niewiele tych nad wyraz luksusowych egzemplarzy.

 

Model Super 400 jest jedną z najrzadszych, najbardziej pożądanych gitar, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Tę wyjątkową zabytkową gitarę, wartą dziś wiele tysięcy dolarów, AWR sprzeda, aby przyśpieszyć modernizację krótkofalowej stacji nadawczej na wyspie Guam.

 

Thulonowie, przekonani o bliskości końca świata, skłonni byli poświęcić swoją ulubioną gitarę, byle inni mogli usłyszeć dobrą nowinę o ewangelii i rychłym przyjściu Jezusa. Vic, z zawodu przedsiębiorca budowlany, powiedział: „Nie chcemy mieć wielu kosztowności, które spłoną, gdy Jezus powróci. Wolimy ofiarować teraz gitarę AWR, aby audycje mogły wędrować na falach krótkich z Guamu do Chin i innych krajów w geograficznym Oknie 10/40”.

 

AWR – radiowe ramię ewangelizacyjne Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego adresowane przede wszystkim do niechrześcijańskich słuchaczy, którzy zamieszkują ludne rejony, gdzie ewangelia jest raczej nieznana – obchodziło w zeszłym roku 40-lecie swojej działalności. Światowe Radio Adwentystyczne obejmuje zasięgiem trzy czwarte populacji świata, emitując audycje za pośrednictwem fal krótkich, rozgłośni krajowych lub modulacji częstotliwości (FM). Ponadto internauci z całego świata mogą posłuchać programów dzięki podkastom i usłudze na życzenie. AWR nadal pomyślnie pokonuje przeszkody w postaci ograniczeń rządowych, barier kulturowych, analfabetyzmu i odległości, niosąc głos nadziei bezpośrednio do ludzkich domów i serc.

 

 

 

© Ed Reid/AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Jeśli chcesz wesprzeć produkcję polskojęzycznych audycji dla Adventist World Radio skontaktuj się z warszawską redakcją Głosu Nadziei.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni