header
 

Kooperacja AWR z Hope Channel Radio

Kooperacja AWR z Hope Channel RadioPastor Matthias Müller, dyrektor ośrodka multimedialnego Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei) w Alsbach-Hähnlein (Niemcy), oświadczył, że „Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) i europejskie adwentystyczne Hope Channel Radio porozumiały się w sprawie długofalowej, bliższej współpracy”. Podczas wizyty w światowej siedzibie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Silver Spring w stanie Maryland (USA) Müller spotkał się z Dowellem W. Chowem, prezesem AWR. Uzgodniono, że programy Hope Channel Radio zostaną udostępnione słuchaczom AWR na całym świecie przez międzynarodową platformę rozgłośni. Szczegóły techniczne zostaną doprecyzowane w przyszłym roku.

 

AWR emituje audycje w 107 językach za pośrednictwem fal krótkich, średnich, modulacji częstotliwości (FM), radia satelitarnego i internetu. Wiele programów jest też dostępnych w formie podkastów, plików audio do pobrania z internetu. AWR skupia się przede wszystkim na emitowaniu audycji w 73 językach z nadajników krótkofalowych zlokalizowanych w Wertachtal i Nauen (Niemcy), Moosbrunn (Austria), Issoudun (Francja), Meyerton (RPA), Talata-Volonondry (Madagaskar), Tajpej (Tajwan) oraz Agat (Guam). Do transmisji satelitarnej wykorzystuje się Hotbird 6 (obejmującego zasięgiem Europę, Afrykę Płn. i Bliski Wschód), Intelsat 706 (Afryka i Europa), VT Communications (Azja, Afryka i Europa) oraz NSS 806 (Ameryka Łacińska i USA). Siedziba główna AWR mieści się w Silver Spring w USA, biura regionalne – w Ameryce Północnej i Południowej, w Bracknell w Wielkiej Brytanii (obsługujące Europę i Afrykę) oraz w Batam w Indonezji i w Agan na Guamie (obsługujące Azję).

 

Całodobowe programy radiowe Hope Channel obejmują serwisy informacyjne co godzinę, Słowo Boże na dany dzień, komentarze na temat bieżących wydarzeń, magazyn młodzieżowy GO7, rozmowy na żywo, reportaże oraz muzykę z całego świata.

 

Hope Channel Radio emituje też audycje drogą cyfrową przez satelitę ASTRA. Programy radiowe są ponadto dostępne na żywo w internecie na stronie www.hopechannel.de, a niektóre także w formie podkastów.

 

© APD-CH
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni