header
 

Restrukturyzacja AWR w Europie

Restrukturyzacja AWR w EuropieOstatnie zmiany terytorialne w trzech europejskich wydziałach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz utworzenie Wielkiej Bliskowschodniej Unii Misyjnej nie pozostały bez wpływu na strukturę i działalność Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) na terenie Europy. Trzy główne studia, w których powstają audycje nadawane w krótkofalowych stacjach, znajdować się teraz będą na terenie następujących jednostek administracyjnych:

 

  • W studiu w Collonges we Francji realizowane są programy AWR w sześciu językach, przeznaczone dla słuchaczy na Bliskim Wschodzie. Od 1 stycznia 2012 r. za produkcję audycji odpowiadać będą pracownicy studia AWR wybudowanego niedawno w Bejrucie, stolicy Libanu, który podlega pod Wielką Bliskowschodnią Unię Misyjną.

 

  • Studio w Arua w Ugandzie, leżące na terenie Wydziału Transeuropejskiego, służy potrzebom słuchaczy w Sudanie, realizując programy w siedmiu językach. Teraz, gdy Sudan Południowy zyskał autonomię, pracownicy studia przeniosą się do Dżuby, stolicy kraju, znajdującej się w granicach Wydziału Afryki Środkowo-Wschodniej.

 

  • Studio w Pakistanie pozostanie na swoim miejscu, ale podlega teraz pod Wydział Południowoazjatycko-Pacyficzny.

 

Wskutek tych zmian europejskie AWR ma znacznie mniej pracy związanej z nadzorem produkcji audycji na falach krótkich, a restrukturyzacja nie gwarantuje już funkcji pełnoetatowego dyrektora regionalnego. Komitet Wykonawczy zarządu AWR przegłosował likwidację stanowiska dyrektora odpowiedzialnego za AWR w Europie. AWR z żalem ogłasza, że Tihomir Zestic, dyrektor sprawujący tę funkcję od pięciu lat, pożegna się z posadą 18 stycznia 2012 r.

 

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Tihomirowi za jego wielki wkład w działalność Światowego Radia Adwentystycznego – mówi Dowell Chow, prezes AWR. – W czasie jego kadencji miały miejsce takie ważne wydarzenia, jak: otwarcie nowego studia w Izraelskim Polu Misyjnym, powstanie nowego studia w Libanie, uruchomienie rozgłośni w Mołdawii i rozpoczęcie w Albanii emisji programów, która może się rozwinąć do produkcji w pełnym wymiarze. Doceniamy znakomitą pracę Tihomira i jesteśmy pewni, że Bóg nadal będzie go prowadził w działalności ewangelizacyjnej.

 

Tihomir Zestic wcześniej pracował w studiu AWR w swojej ojczyźnie, Chorwacji, służył jako pastor i dyrektor ds. public relations w Diecezji Chorwackiej, a także uczył komunikacji wizualnej i dziennikarstwa w Adriatic Union College.

 

Pochwały i podziękowania należą się także dziesiątce pracowników studia w Collognes we Francji. „Ich praca przy realizacji audycji dla AWR na przestrzeni lat w językach: arabskim, perskim, francuskim, kabylskim, tureckim i tashelhiyt to wielka rzecz – stwierdza Chow. – Dzięki ich programom wielu słuchaczy na Bliskim Wschodzie i innych terenach po raz pierwszy usłyszało imię Jezus i doświadczyło nadziei płynącej z posłania o jego bliskim powrocie. Choć cieszy nas, że audycje będą nadal realizowane w nowym miejscu, to jednak szkoda, że stracimy tak cennych członków światowego zespołu”.

 

Ze względu na zmiany terytorialne Światowe Radio Adwentystyczne przeanalizuje, jak najlepiej wykorzystać studia i stacje, które pozostały we wszystkich trzech europejskich wydziałach.

 

© Shelley Nolan Freesland/AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Serdeczne podziękowanie za owocną współpracę z dyrektorem AWR na region europejski składa także polski Ośrodek Radiowo-Telewizyjny Głos Nadziei. Wyrażamy szczególną wdzięczność dla pastora Tihomira Zestica za pomoc przy reaktywacji - po kilkunastoletniej przerwie - kooperacji Głosu Nadziei z Adventist World Radio i wprowadzeniu polskich audycji do światowego serwisu internetowego. – Redakcja.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni