header
 

Zawieszki reklamujące telewizję

Zawieszki reklamujące telewizjęNa domu wisiała tabliczka: Domokrążcom dziękujemy, która jednak nie zniechęciła Cathy Cherry z kalifornijskiego miasta Vacaville. W końcu niczego nie sprzedawała, chciała się po prostu przywitać i zarekomendować właścicielowi swój ulubiony kanał telewizyjny.

– Trafiłam na pastora Kościoła ewangelikalnego. Odbierał DirecTV – opowiada Cherry. – Kiedy poinformowałam go o Hope Channel na kanale 368 i wręczyłam jedną z zawieszek do drzwi, powiedział, że skorzysta mojej propozycji.

 

Cherry z garstką znajomych ze zboru (parafii) Adwentystów Dnia Siódmego w pobliskim mieście Fairfield wzięły sobie do serca misję głoszenia ewangelii oraz znaki bliskiego powrotu Chrystusa.

 

– Czasu jest coraz mniej – mówi Diana Iversen, koordynator grupy. – Znaki są zbyt oczywiste, żeby można je było lekceważyć. Kościół musi się przebudzić i wziąć do roboty. Jednym ze sposobów uczestniczenia w Bożym dziele jest rozprowadzanie od domu do domu zawieszek na drzwi z innymi materiałami.

 

Cherry i Iversen stwierdziły, że podczas każdego wyjścia ewangelizacyjnego na ich drodze staje przysłana przez Boga osoba, z którą można zamienić parę słów.

 

– Któregoś razu spotkałyśmy młodego mężczyznę wsiadającego do samochodu – wspomina Cherry. – Dowiedziałyśmy się, że ma raka kości, więc zaproponowałyśmy mu wspólną modlitwę. Nikt dotąd czegoś takiego dla niego nie zrobił. Był bardzo wdzięczny, przyjął zawieszkę i powiedział, że machnie kurs biblijny i natychmiast go wyśle.

 

– Innym razem – ciągnie Cherry – trafiłyśmy na człowieka, który właśnie wyszedł z domu ze sporządzoną listą pytań na temat Boga. Chciał zapytać ludzi, dlaczego Bóg robi to czy tamto. Powiedziałyśmy mu, że jeśli zapisze się na nasz kurs i będzie oglądał Hope Channel, znajdzie odpowiedzi na swoje pytania. Odszedł szczęśliwy.

 

Iversen, kandydatka do operacji obu kolan, wydziela uczestnikom wyjścia misyjnego zawieszki, zaznacza na mapie kolejne „opracowane” obszary i składa zamówienia na materiały ewangelizacyjne. Chora na cukrzycę Cherry korzysta z tej okazji, aby codziennie wyjść i pochodzić, dzięki czemu traci zbędne kilogramy i lepiej się czuje. Każda z kobiet w zespole podczas jednorazowego wyjścia rozdaje około trzystu zawieszek, czasami dzień w dzień. W ciągu jednego miesiąca rozdają 7000 zawieszek.

 

– Ludzie może i nie czytają książek, ale za to oglądają telewizję – stwierdza Iversen. – Zawieszki kierują ich uwagę na telewizję Hope Channel dostępną na platformie DirecTV, oferują zniżkę na subskrypcję DirecTV (gdyby zechcieli zrezygnować z kablówki na rzecz platformy cyfrowej) i zachęcają do podjęcia kursu biblijnego.

 

– Czujemy się odpowiedzialne za lokalną społeczność, a przecież zaangażować się w misję można bardzo łatwo, np. poprzez rozdawanie takich zawieszek – dodaje Cherry. – Może nie celuję w przemawianiu do mas, ale rozdawać zawieszki potrafię.

 

Ponieważ DirecTV jest mniej więcej w jednym na sześć gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych, grupa misyjna dociera do wielu ludzi, którzy być może zaczną oglądać Hope Channel i za namową Ducha Świętego zawitają któregoś dnia do adwentystycznego kościoła. Członkinie grupy wiedzą, że dzieje się tak w różnych częściach świata, i modlą się o podobne rezultaty na swoim terenie.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni