header
 

Cyfrowy kurs biblijny

Cyfrowy kurs biblijnyKurs biblijny Andrews University (Andrews Study Bible), efekt pracy biblistów i teologów z adwentystycznej uczelni, jest już dostępny w popularnym formacie cyfrowym, przystosowany do komputerów i urządzeń mobilnych.

 

Jak poinformował Niels-Erik Andreasen, rektor Andrews University, stało się to możliwe dzięki współpracy z Logos Bible Software – największym producentem chrześcijańskiego oprogramowania i światowym liderem wielojęzycznych produktów elektronicznych.

 

Platforma firmy Logos, dysponującej największą biblioteką cyfrową z dziedziny teologii i biblistyki (w sumie 9000 tytułów z ponad 100 wydawnictw), od dłuższego czasu zawiera m.in. elektroniczną wersję Komentarza Biblijnego Adwentystów Dnia Siódmego (The Seventh-day Adventist Bible Commentary).

 

– Teraz na imponującej liście Logos znajduje się też Wydawnictwo Andrews University z Kursem biblijnym – powiedział Andreasen. – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Logos Bible Software, liderem pod względem zapewniania chrześcijańskiemu światu literatury i materiałów w formie cyfrowej. Wybór producenta był oczywisty. Nie mieliśmy wątpliwości, że właśnie ta firma pomoże nam skutecznie dostosować kurs do nowego pokolenia studentów Pisma Świętego, dla których materiały elektroniczne są wygodne, wręcz nieodzowne.

 

Cyfrowa edycja, wypuszczona na rynek 10 października 2011 r., działa we wszystkich podstawowych systemach operacyjnych. Można z niej korzystać nie tylko na standardowych komputerach stacjonarnych i przenośnych, lecz także na urządzeniach mobilnych, jak: Apple, iPhone, iPad, iPod touch czy smartfony i tablety Android.

 

– Bardzo się cieszymy z niesamowitych, łatwych w obsłudze funkcji nowej, cyfrowej edycji kursu wydanego przez Logos Bible Software – oznajmił Erno Gyeresi, wicedyrektor Wydawnictwa Andrews University i redaktor naczelny czuwający nad zawartością kursu. – Wierzymy, że użytkownicy będą naprawdę pod wrażeniem zarówno możliwości dopasowania swoich czytelniczych nawyków do własnych, indywidualnych upodobań, jak też automatycznej synchronizacji tekstu Nowej Biblii Króla Jakuba (New King James Version) z Przypisami do kursu biblijnego Andrews University (Andrews Study Bible Notes), a także prędkości i specyfiki funkcji wyszukiwania.

 

– Ponieważ pakiet aplikacji działa na wielu platformach i wyposażony jest w przydatne funkcje synchronizujące – dodał – użytkownicy mogą korzystać z tego samego produktu na wszystkich swoich zarejestrowanych komputerach i urządzeniach mobilnych. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z tego, że oprogramowanie radzi sobie z wyjątkowym systemem linkowanych odniesień w Przypisach, uwypuklając wielkie tematy przewodnie Pisma Świętego, co jest cechą charakterystyczną naszego kursu.

 

Gyeresi powiedział też, że nowi klienci Logos Bible Software będą chcieli nabyć cały pakiet, tzn. Kurs biblijny Andrews University plus Nową Biblię Króla Jakuba; całość kosztuje w sklepie 39,95 dolarów. Obecni klienci Logos, mający już w swojej cyfrowej biblioteczce wydaną przez te firmę Nową Biblię Króla Jakuba, będą chcieli kupić tylko Przypisy do kursu biblijnego Andrews University, zawierające te same materiały co Kurs biblijny Andrews University, tyle że bez tekstu biblijnego; cena detaliczna tego produktu to 29,95 dolarów. Więcej informacji na stronie: www.logos.com/andrewsstudybible

 

Adwentystyczna wiedza w podręcznej wersji cyfrowej

 

Dzięki pojawieniu się na platformie Logos Przypisów do kursu biblijnego Andrews University adwentyści dnia siódmego posługujący się urządzeniami mobilnymi będą mieć pod ręką jedną z najlepszych adwentystycznych pomocy w studiowaniu Biblii.

 

Korzystanie z pakietu aplikacji jest proste, zwłaszcza na iPadzie, na którym tekst biblijny i przypisy do niego zsynchronizowano: wystarczy w oknie Biblia zadać dowolny werset lub większy fragment Pisma Świętego, a natychmiast pojawią się stosowne przypisy.

 

Jakość przypisów Kursu biblijnego Andrews University nie ma sobie równych dla adwentystycznych czytelników. Poziom naukowy jest bardzo wysoki, a jednocześnie przypisy są łatwe w użyciu i przystępnie napisane. Zamiast nosić pod pachą 1,5-kilogramową księgę, wszystko możemy zmieścić w iPhonie, iPadzie, iPodzie touchu lub Androidzie. Ciśnie mi się na usta tylko jedno słowo: bomba!

 

© Keri Suarez (Andrews University)/Adventist Review
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni