header
 

Wieczór nadziei z radiem WGTS

Wieczór nadziei z radiem WGTSPrzyjaznego dla całej rodziny radia słuchają zwykle w samochodzie, w domu, na komputerze, a prawdopodobnie także na urządzeniach mobilnych. Niemniej w sobotę 13 VIII 2011 roku 788 słuchaczy stacji WGTS 91,9 FM wzięło udział w trzecim zorganizowanym przez rozgłośnię „Wieczorze nadziei”, który odbył się w hotelu Sheraton Premiere w Vienna w stanie Wirginia (USA).

 

Zebrani, należący do radiowej rodziny WGTS, uczestniczyli w wieczornym nabożeństwie, modlitwach, pieśniach i doświadczeniach, podczas których oczywiście dzielili się nadzieją. Dostępny był niemal każdy prezenter i pracownik rozgłośni Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Takoma Park w stanie Maryland (USA), m.in. dyrektor programowy Becky Alignay, gospodarz porannego bloku programów Brennan Wimbish i kapelan stacji pastor Terry Johnsson. Słuchacze poznali też Roba Vandemana, nowego prezesa rozgłośni, który pomodlił się na początku spotkania, nadając ton całemu wieczorowi.

 

– Nie mogę się już doczekać, kiedy zacznę współdziałać z innymi pracownikami rozgłośni, dopilnowując, aby wysoko wywyższano imię Chrystusa – wyznał Vandeman, słuchający stacji od 27 lat. – W czasach, w których żyjemy, przesłanie o miłości Chrystusa musimy zanieść do rzesz ludzkich w tym najważniejszym rejonie świata, poświęcając na to swój czas i energię.

 

Gościnny występ dała chrześcijańska pieśniarka Heather Williams. Artystka podczas nabożeństwa uwielbiła Boga utworami wykonanymi razem z ansamblem rozgłośni, podzieliła się osobistym świadectwem o utracie swojego pierwszego dziecka i zaśpiewała pieśni ze swojego najnowszego albumu. Kapelan Johnsson wygłosił inspirujące kazanie zakończone apelem, na który odpowiedziało pozytywnie 600 osób. Zebrano 500 kartek z intencjami modlitewnymi i w najbliższą środę pastor Johnsson z grupą modlitewną radia WGTS modlili się w tych konkretnych sprawach.

 

Nabożeństwo zamknął modlitwą Dave Weigley, zwierzchnik Unii Kolumbii. Kiedy jednak padło słowo „Amen”, nie był to jeszcze koniec wieczoru. Weigley spotkał się też z osobami, które potrzebowały modlitwy, porady i dalszych duchowych wskazówek.

 

W programie było też rozdawanie autografów przez artystów, „posterunki” modlitewne dla osób szukających głębszej więzi z Bogiem, upominki i inne atrakcje. Słuchacze wzięli też udział w akcji „Plecak nadziei”, przynosząc sto pełnych plecaków dla rodzin, których nie stać tej jesieni na artykuły szkolne. Jeden anonimowy darczyńca przeznaczył na ten cel 5000 dolarów.

 

Pracownicy chrześcijańskiej stacji WGTS 91,9 wyznali, że uwielbiają spotykać się na tego typu imprezach ze słuchaczami i kierować ich ku Bogu. Kolejny „Wieczór nadziei” przewidziano na listopad tego roku.

 

© David Dickerson/Columbia Union Conference, fot. Warren Balogh
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni