header
 

Telefoniczna grupa modlitewna

Telefoniczna grupa modlitewnaPoniedziałek. Siódma rano. Większość ludzi zajęta szykowaniem się do pracy lub szkoły. Niektórzy już wyszli z domu na cały dzień. Inni jeszcze śpią. W Diecezji Mountain View ludzie podnoszą słuchawki i wykręcają numer telefonicznego spotkania modlitewnego. Co poniedziałek przez godzinę administratorzy, pastorzy, koordynatorzy modlitewni i szeregowi wyznawcy z całej diecezji dzwonią pod numer interaktywnego nabożeństwa.

 

Godzinne spotkanie rozpoczyna się krótkim rozważaniem biblijnym, potem uczestnicy przechodzą do wychwalania Boga za to, co uczynił w ich życiu w minionym tygodniu, a następnie przedstawiają intencje modlitewne sobie nawzajem i Bogu. Wielu przekonało się już o skuteczności dzielonego wspólnie doświadczenia modlitewnego. Oto kilka świadectw:

 

  • W styczniu telefoniczna grupa modlitewna zaczęła się modlić za wykłady ewangelizacyjne, zaplanowane na marzec w Charleston w stanie Wirginia Zachodnia. Skutek wykładów: chrzest dwudziestu osób. Pastor Stewart Pepper, prowadzący prelekcje, stwierdził: „Nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Niesamowite”. Zasługę przypisał Bogu i działającej telegrupie.

 

  • Pewna kobieta poprosiła o modlitwę za męża, który przez ponad trzydzieści lat, odkąd się ochrzciła, nigdy nie wybrał się z nią na sobotnie nabożeństwo. Telegrupa wiernie się za niego modliła i pewnego majowego sobotniego poranka mężczyzna, po uprzednim uczestniczeniu w serii wykładów, poszedł z żoną do kościoła! Ba, od tamtej pory chodzi na nabożeństwa co sobotę!

 

  • Dale Tunnell, ewangelista z Diecezji Mountain View, zadzwonił któregoś razu, mówiąc, że nie mógł się doczekać poniedziałkowego ranka, bo w ubiegłą środę jego syn i wnuk ulegli poważnemu wypadkowi i pierwszą myślą, jaka przyszła ewangeliście do głowy, było: muszę poinformować telegrupę, żeby się za mnie modliła. Od tamtej pory grupa modli się w intencji jego syna i całej rodziny.

 

  • Innym razem poniedziałkowego spotkania interaktywnego nie mógł się doczekać John Ott, pastor odpowiedzialny za okręg Romney–Franklin–Moorefield. Tydzień wcześniej poprosił telegrupę o modlitwę za Jeffa Kuykendalla, z którym niegdyś przez pewien czas pracował. Jeff nie potrafił się kategorycznie opowiedzieć za świętowaniem soboty, choć wiedział, że byłaby to słuszna decyzja. W następnym tygodniu powziął to postanowienia i oznajmił pastorowi swoją gotowość do przyjęcia chrztu. Ależ grupa modlitewna wielbiła za to Pana!

 

Członkowie grupy modlą się nawet za nią samą! Co tydzień w telespotkaniu uczestniczy 5-14 osób. Nigdy nie było 15. Postanowiono modlić się, aby telegrupa rozrosła się do 15 (lub więcej) osób. Po kilku tygodniach zanoszenia modlitw w tej intencji Bóg wysłuchał błagania i pewnego poniedziałkowego ranka w telenabożeństwie wzięło udział 21 osób. Grupa, zachwycona, wielbiła gorąco Pana!

 

– Uwielbiam czas spędzany na wielbieniu Boga – wyjawiła Peggy Criddle. – Biblia zachęca: »Chwalcie Pana«. Wysławianie Boga podnosi na duchu

 

– To wielkie błogosławieństwo móc wspólnie z braćmi i siostrami z całej diecezji zebrać się, dzieląc prośbami i podziękowaniami – rzekła Betty Gerath, regularnie uczestnicząca w poniedziałkowych telespotkaniach.

 

© Kathy Pepper/Columbia Union Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni