header
 

Jubileusz chrześcijańskiego radiowca

Jubileusz chrześcijańskiego radiowcaOd dziesięcioleci mieszkańcy całego Obszaru Metropolitalnego Waszyngtonu, nastawiwszy w sobotni poranek radioodbiorniki na częstotliwość 91,9 FM, na której nadaje WGTS, rozgłośnia Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego, w mig rozpoznają głos Gerry'ego Fullera. Fuller, prezenter stacji, przez 45 lat przeprowadził na antenie radia WGTS wywiady ze słynnymi pisarzami, artystami, ekspertami w dziedzinie medycyny oraz niezliczoną rzeszą innych osób publicznych. Prowadził też audycje muzyczne i pełnił rolę rzecznika tego waszyngtońskiego radia przyjaznego całej rodzinie.

 

– Bóg błogosławił mi i związał z WGTS szmat czasu. Stałem się w tej rozgłośni częścią Bożej misji, która obejmuje nie tylko Waszyngton, ale i cały świat – oznajmił Fuller wieczorem w ubiegłą sobotę na szczególnym nabożeństwie z okazji 45-lecia jego pracy chrześcijańskiego radiowca. W znajdującym się naprzeciwko rozgłośni zborze w niedalekim mieście Takoma Park zjawili się znajomi, przyjaciele, rodzina i radiosłuchacze. Studenci Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego wespół z radiowym ansamblem przygotowali krótką historię muzyczną WGTS. Oprawę muzyczną zapewnił także Narodowy Chór Chrześcijański oraz Wintley Phipps.

 

Przyjaciele jubilata – pisarz Joe Wheeler (autor serii książek Christmas in My Heart), William Johnsson (były redaktor czasopisma Adventist Review), John Konrad i wielu innych – podzielili się tym, w jaki sposób Fuller wpłynął na ich życie. Inni, jak Lonnie Melashenko, kapelan Barry Black i pisarz Willie Jolley, przesłali Gerry'emu i jego żonie, Joy, krótkie filmy wideo z życzeniami.

 

Dick Duerksen, znakomity gawędziarz pracujący dla organizacji Maranatha Volunteers International, w swoim nagraniu wideo powiedział: „Chcę ci podziękować za to, co uczyniłeś w moim życiu. Dałeś mi powód, aby uśmiechać się do mikrofonu i mieć świadomość, że uśmiech ten dotarł do tysięcy ludzi, zmieniając ich dzień na lepsze. (…). Dzięki obserwowaniu Gerry'ego Fullera robię lepiej to, czym się obecnie zajmuję”.

 

John Konrad, główny menadżer rozgłośni, stwierdził: „Gerry był dla mnie ciągłym źródłem wsparcia i inspiracji, odkąd tylko zacząłem w szkole średniej pracować w WGTS. I choć przez lata był moim szefem, traktował mnie bardziej jak brata niż podwładnego”.

 

Kolejni goście wyznawali, że inspiruje ich pasja Fullera, jego pracowitość i wiara. Ponadto mimo jego dokonań i stanowiska, dodawali, nadal jest prawdziwym przyjacielem dla każdego, z kim się styka. Ponieważ wierzył w otaczających go ludzi, osiągnęli wiele w niejednej dziedzinie. Fuller mówił z kolei o tym, jak ważna była i jest obecność Bożego Głosu w całym jego życiu zarówno w dobrych, jak i w złych chwilach.

 

Wieczór był nie tylko przejściem jubilata na emeryturę, ale i utworzeniem funduszu misyjnego nazwanego jego imieniem. Środki z funduszu zostaną przeznaczone na pomoc w zakładaniu i wspieraniu chrześcijańskich rozgłośni na całym świecie, tak aby skuteczniej krzewić orędzie nadziei i zachęty w Jezusie Chrystusie.

 

© Vanessa Castillo/Columbia Union Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni