header
 

Hope Channel Indie zbiera żniwo

Hope Channel Indie zbiera żniwoOd kiedy w maju br. ruszyła telewizja Hope Channel Indie, setki nowych programów muzycznych, zdrowotnych i biblijnych w ojczystych językach przemierzają – z pozytywnym skutkiem! – olbrzymi region zasięgu stacji, obejmujący m.in. Indie, Europę i znaczną część basenu Morza Śródziemnego.

 

Sam na przykład pochodzi z mieszkającej w Chochin w indyjskim stanie Kerala syryjskiej rodziny obrządku wschodniego. Skończył szkołę, ale nie znalazł pracy. Kiedy domownicy wyrzucili go na bruk, zaczął pogrążać się w beznadziei.

 

Pewnego razu jednak buszując w Internecie, natknął się na telewizję Hope Channel Indie. Uważnie zaczął ją oglądać i nabrał przekonania do tego, czego się dowiedział. Skontaktował się ze studiem i poprosił o modlitwę. Modlitwy zostały niebawem wysłuchane. Dostał pracę i opowiada dzisiaj innym o miłosierdziu Bożym, odnajdującym ludzi w najwłaściwszej chwili. Dzięki kierownictwu Ducha Świętego i posłużeniem się przez Boga Hope Channel Indie – Sam studiuje teraz Biblię, przygotowując się do chrztu.

 

Stanisław mieszka na Ukrainie. Niedawno zainstalował antenę satelitarną i któregoś razu natrafił na programy Hope Channel Indie, które odmieniły jego życie. Do odległego o tysiące kilometrów studia w Chennai w Indiach napisał list, w którym oświadczył: „Macie jedną z najlepszych stacji. Cały czas antenowy waszej telewizji wypełniają cenne, użyteczne, zawsze interesujące informacje. Oglądam Was bez przerwy”.

 

Następne wielkie wyzwanie? Dokończyć działania zmierzające do tego, by 1,2 mld Hindusów mogło oglądać Hope Channel w telewizji kablowej. Telewizja w Indiach jest tak popularna jak w Stanach Zjednoczonych czy Polsce i Hope Channel otrzymało już zgodę władz kraju na transmisję drogą kablową. Kierownictwo Hope Channel Indie mówi, że wyzwanie wprawdzie jest ogromne, ale z Bogiem nie ma nic niemożliwego. Nie zapominajcie, prosimy, w modlitwach o tym wielkim przedsięwzięciu.

 

©tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni