header
 

Cyberkonferencja adwentystycznych pastorów

Cyberkonferencja adwentystycznych pastorówPod koniec października adwentystyczni pastorzy Wydziału Środkowoamerykańskiego spotkali się na forum Internetu z czołowymi przywódcami Kościoła, aby porozmawiać na temat sposobów mobilizowania wyznawców do modlitwy i studiowania Biblii. Te pierwsze w dziejach internetowe obrady, zorganizowane przez centrale Wydziału Środkowoamerykańskiego, odbyły się w ramach adwentystycznego wezwania do duchowego ogólnowydziałowego ożywienia, które nabiera rozpędu od początku bieżącego roku.

 

Przez dwie godziny około 3000 lokalnych pastorów i kapelanów słuchało, ze swoich regionalnych biur diecezji i pól misyjnych, czołowych przywódców z Miami, którzy przemawiali online na temat duchowego przebudzenia i odnowy, ogólnowydziałowych akcji ewangelizacyjnych oraz nowych materiałów. Była również czas na zadawanie pytań.

 

– Jesteśmy tak zajęci kierowaniem zborami (parafiami), odwiedzaniem wyznawców, chrzczeniem katechumenów, że dobrze jest pozostawić to na parę godzin, aby z wami porozmawiać, poznać wasze troski i zachęcić was do dalszego znakomitego pasterzowania – oświadczył Israel Leito, przewodniczący Wydziału Środkowoamerykańskiego.

 

Ted Wilson, zwierzchnik światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w nagranym wcześniej na wideo orędziu namawiał kaznodziejów i przywódców do głębszego studiowania Biblii.

 

– Słowo Boże ma kardynalne znaczenie dla naszej przyszłości jako proroczego ludu – mówił. – Proszę, abyście nigdy nie podchodzili do niego sceptycznie ani nie umniejszali jego wartości i przesłania, uważając je za rzekomo symboliczne, alegoryczne. Biblia i przedstawione w niej sprawozdania historyczne, w tym cuda, są prawdziwe i realne i ukazują Bożą potęgę.

 

Podczas 10-minutowego przemówienia Wilson postawił przywódcom pytanie: „Czy jesteśmy skłonni zostawić nasze wygodne fotele (…) i pozwolić Bogu czynić, co trzeba, do przygotowania każdego z nas na prawdziwe osobiste i wspólnotowe przebudzenie, tak aby w naszym życiu, w miarę upodabniania się do Jezusa, dokonywała się przemiana, odnowa i abyśmy przyjęli późny deszcz?”.

 

Wilson powtórzył również swoje wezwanie do indywidualnej i publicznej ewangelizacji w największych ośrodkach miejskich świata. Podczas internetowych obrad lokalni pastorzy zapoznali się z kościelną strategią Przebudzenia i Odnowy.

 

Przedstawiono też inne ogólnowydziałowe akcje, m.in. program ustawicznego kształcenia kaznodziejów, programy pomagające zatrzymać w Kościele wyznawców oraz akcję Wizja Miliona, w ramach której do przyszłego roku milion adwentystów ma być nauczony, jak dzielić się ewangelią w swoich społecznościach.

 

Hector Sanchez, dyrektor Sekretariatu Kaznodziejstwa, zachęcał pastorów do dalszego realizowania duchowego przebudzenia w sobie, tak aby skutecznie służyli swoim zborom.

 

– Przeznaczajmy dwie godziny dziennie na kontemplację Słowa Bożego – mówił Sanchez. – Pośród wielu obowiązków poświęćcie się studiowaniu Biblii. Chcemy w was inwestować, kochamy was z głębi serca, wierzymy w was i chcemy was dalej szkolić i dostarczać narzędzi, których potrzebujecie do kontynuowania misji.

 

Podczas dyskusji Leito namawiał pastorów, aby służyli swoim rodzinom i poświęcali im więcej czasu. Ponadto zachęcał kaznodziejów do troszczenia się jeden o drugiego i wzajemnego radzenia się w obliczu problemów lub niełatwych sytuacji.

 

– Bądźmy pastorami dla siebie nawzajem – powiedział.

 

© Libna Stevens/IAD, Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni