header
 

Hope Channel zbliża się do widzów

Hope Channel zbliża się do widzówAdwentystyczna sieć Hope Channel nie poprzestaje na byciu „dobrą chrześcijańską telewizją” i idzie kolejny krok za Bogiem, realizując teraz programy dostępne na szerszą skalę, głębsze duchowo i praktyczniejsze, a także oferując bezprecedensową możliwość kontaktu z ich gospodarzami i gośćmi.

 

– Musimy współzawodniczyć o widzów z dużymi sieciami telewizyjnymi. A tak wiele materiałów w telewizji zatruwa duchowo ludzi – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Chcemy, żeby Hope Channel była najlepszą ogólnoświatową siecią propagującą chrześcijański styl życia (…) proponującą najlepsze lekcje biblijne i najlepiej promującą zasady chrześcijańskiego życia.

 

– Czas prędko ucieka, więc musimy bardziej świadomie starać się docierać do ludzi, zaspokajając ich potrzeby niezależnie od tego, czy są ich świadomi, czy nie – dodaje Thorp. – Mamy wyjątkowe, sprawdzone i dane przez Boga na czasy końca orędzie, które odmienia ludzkie życie. Dzięki dalszemu Bożemu kierownictwu oraz nowym, lepszym audycjom i dalszemu zaangażowaniu darczyńców Hope Channel przerodzi się w lidera stacji telewizyjnych, którym w dzisiejszych czasach musi być.

 

Jesienne nowości

Siedemnastego września powrócił World of Hope, sztandarowy program Hope Channel, tym razem w nowej oprawie i o nowej tematyce. Widzowie co tydzień przemierzają kraj i świat, spotykając realnych ludzi, którzy poznali Jezusa poprzez Hope Channel, i oglądając od kuchni wszystko, co czyni Bóg, aby dotrzeć w taki sposób do tego, do kogo inaczej dotrzeć się nie da.

 

Dwudziestego piątego września wyemitowano pierwszy odcinek Higher Ground, audycji prowadzonej przez emerytowanego admirała amerykańskiej marynarki wojennej Barry'ego Blacka (obecnie kapelana Senatu Stanów Zjednoczonych), który przedstawia widzom praktyczne sposoby kształtowania charakteru, pogłębiania więzi z Bogiem i odnajdywania dodatnich stron życiowych przeciwności.

 

W ofercie Hope Channel znajdują się również: serwis informacyjny adwentystycznego Sekretariatu Informacji; audycja Signature of Praise, przedstawiająca przebieg ubiegłorocznej sesji Generalnej Konferencji w Atlancie; programy dokumentalne w rodzaju The Seventh Day, który omawia zbadaną gruntownie historię szabatu; oraz Dawn of Hope, reality show w adwentystycznym stylu, ukazujące niezwykłe perypetie prawdziwych lekarzy misjonarzy afrykańskiego szpitala.

 

Widzów na pewno ucieszą nowe odcinki ulubionych programów, jak: My Story, My Song (prowadzenie: Kandus Thorp), Really Living (Don Schneider), Hope Sabbath School i Daily Hope (Derek Morris), a także powrót popularnego programu dla dzieci Parker's Puzzle, New Perceptions (Dwight Nelson), Amazing Facts (Doug Batchelor), It Is Written (John Bradshaw) oraz Lifestyle Magazine (Mike i Gayle Tuckerowie).

 

Specjalne wydarzenia

Hope Channel podjęła na nowo emisję materiałów z wielkich wydarzeń, jak satelitarne seminaria biblijne NET 2011 pt. Prophecies Decoded, które można obejrzeć w dniach 30.09-29.10. Ponadto w ofercie znajduje się też dokument Single Creek, który muszą obejrzeć zbory, rodziny i w ogóle wszyscy, którym nie są obojętni single.

 

Na okres 14.11-19.11 planowana jest emisja bardzo ciekawie zapowiadającego się programu Give Thanks, Give Hope. Tego nie można przegapić! Widzowie poznają historie ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu cudownego działania Bożego, oraz usłyszą poruszającą serce muzykę, potężne, inspirujące przesłania i głębokie historie na temat tego, jak Bóg posługuje się Hope Channel. Darczyńcy stacji dowiedzą się, jak Bóg błogosławi ich środki i jak mogą w jeszcze większej mierze przyczynić się do sukcesu ogólnoświatowej działalności misyjnej Hope Channel.

 

Co czeka nas na progu 2012 r.

Już od samego początku przyszłego roku Hope Channel w każdy wieczór od poniedziałku do czwartku przez kilka godzin będzie nadawać programy na żywo. Podczas każdej z audycji widzowie będą się mogli skontaktować z gospodarzami i gośćmi programu poprzez portale Facebook, Twitter, telefon komórkowy i mail. Dodatkowo będzie można odwiedzić stworzoną specjalnie w tym celu witrynę internetową z wieloma interaktywnymi materiałami, m.in. wieczorną audycją o modlitwie, czterema różnymi programami studiowania Biblii z możliwościami telefonicznego udziału widzów oraz programami na żywo obejmującymi całe mnóstwo współczesnych zagadnień zdrowotnych.

 

Zaangażowanie

– Dzięki temu, że nasze programy są transmitowane na żywo, oraz dzięki ich aktualności i interaktywności stają się jeszcze bardziej praktyczne i odpowiednie w dzisiejszym świecie – dodaje Thorp. – Korzystając ze współczesnych mediów społecznościowych oraz Internetu, dajemy widzom bezprecedensowy dostęp do gospodarzy i występujących w charakterze ekspertów gości naszych audycji. Widzowie będą mogli nawiązać kontakt z ludźmi, którzy pomogą im zrozumieć Biblię i zasady kierujące zdrowym życiem oraz życiem wiary.

 

Aby osiągnąć ten poziom działalności misyjnej, zdwajamy wysiłki wykonywania wszystkiego, do czego powołał nas Bóg. Zwracamy się też do was, Drodzy Czytelnicy, z apelem o dalsze zaangażowanie. Prosimy o przyłączenie się do nas dzisiaj, abyśmy wspólnie osiągnęli sukces w tym zakrojonym na szeroką skalę przedsięwzięciu. Poinformujcie o Hope Channel swoich znajomych i sąsiadów.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

 

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni