header
 

Chorwacka telewizja państwowa pokazała

Chorwacka telewizja państwowa pokazałaW sobotę 17 września 2011 chorwacka telewizja państwowa wyemitowała adwentystyczne nabożeństwo z kościoła w Maruševec. W zborze zebrali się wyznawcy z miasta i okolic oraz adwentystyczni uczniowie szkół średnich i studenci szkoły medycznej, w tym studenci teologii.

 

Chorwaci po raz pierwszy mogli obejrzeć na żywo adwentystyczne nabożeństwo, obejmujące m.in. pieśni, kazanie dla dzieci, wspaniałe świadectwo pastora Fredija Milera oraz clou w postaci homilii dr. Željka Porobiji, dziekana Wydziału Teologii. Kazanie oparte było na pierwszych trzech wersetach 14 rozdziału Ewangelii św. Jana.

 

W opinii adwentystów fragment ten zawiera ważne przesłanie nadziei dla ludzkości, która żyje jakby w klatce, targana kryzysem jednostki oraz kryzysem ogólnoświatowym. Źródłem nadziei jest Jezus Chrystus, Zbawiciel świata obecny w ludzkim życiu i przygotowujący dla człowieka nowy świat.

 

„Jezus powraca zabrać wszystkich, którzy na niego czekają”, mówił dr. Porobija, podkreślając, że „wiele biblijnych przenośni ukazuje realia Bożego nowego świata – raju – którego sedno stanowi obcowanie ludzi ze sobą oraz z Chrystusem”. Kazania wysłuchało w zborze kilkuset wyznawców, radujących się duchowym odpoczynkiem i przebywaniem ze sobą nawzajem.

 

– Jesteśmy wdzięczni chorwackiej telewizji państwowej, że umożliwiła transmisję tego nabożeństwa – rzekł pastor Branko Bistrović, zwierzchnik Kościoła adwentystycznego na terenie Chorwacji, Słowenii i Albanii. – Wierzymy, że to dopiero pierwszy krok, i czekamy niecierpliwie na to samo wydarzenie w przyszłym roku. Adwentyści to lud Biblii. Ich wierzenia i nadzieja, że Bóg ma przyszłość w swoich rękach, mogą być lekarstwem na kryzys trapiący społeczeństwa.

 

Nabożeństwo można obejrzeć tutaj: http://adventisti.hr/2011/09/televizijski-prijenos-adventistickog-bogosluzja/.

 

© Mladen Juričević/tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosaw Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni