header
 

Nawrócenie terrorysty dzięki falom radiowym

Nawrócenie terrorysty dzięki falom radiowymDrodzy Czytelnicy, ponieważ niedawno minęła dziesiąta rocznica ataków z 11 września 2001 r., chciałem podzielić się z Wami następującą historią:

Każda sfera życia terrorysty Prakasha podporządkowana była maoistycznemu światopoglądowi. Kierował się zasadą: „Kto ma siłę ognia, ten rządzi w polityce”.

Zanim skończył dwadzieścia lat, miał już na rękach krew wielu niewinnych ludzi. Nauczono go katować lub mordować każdego, kto nie podporządkuje się jego rozkazom i nie przyklaśnie partyjnej doktrynie. Na wyznaczonym terenie prawo stanowił Prakash!

Prakash kilka lat wcześniej pozostawił dom rodzinny i matkę, by razem z towarzyszami broni ukrywać się w górach i napadać na wioski. Partyzanci bezustannie wprawiali się w sztuce wojny. W końcu tak się wyszkolili, że nic już nie było im straszne. Bez wahania atakowali najlepiej uzbrojone posterunki wojskowe.

Jeśli potrzebowali żywności lub pieniędzy, po prostu wkraczali do wioski i brali sobie, co im się żywnie podobało. Prakash pragnął „wyzwolić kraj od złych ludzi”.

Czy widzicie, co robi diabeł? Dobro przedstawia jako zło, a zło ukazuje w dobrym świetle.

Pewnego dnia rebelianci zawitali w progi adwentystycznego domu modlitwy, zamierzając zrabować wszystkie datki, sterroryzować wiernych i puścić zbór z dymem. Bóg jednak miał inne plany. Kiedy Prakash zażądał od pastora pieniędzy, ten bez lęku odparł: „Możecie zabrać nam wszystkie pieniądze, ale jeśli oddacie życie Jezusowi, całkowicie was odmieni”.

Prakash z początku nie zastanawiał się zbytnio nad słowami kaznodziei, ale gdy niektórzy z podlegających mu kompanów opuścili go i przyłączyli się do Kościoła adwentystycznego, zaczął trawić słowa pastora. Jezus całkowicie was odmieni. Rozmawiając czasami z byłymi druhami, którzy zostali adwentystami, zauważył, że się zmienili.

W jego umyśle kotłowały się sprzeczne myśli. Kiedy któregoś razu natrafił na audycję Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR), program spodobał mu się, bo opowiadał o tym „Jezusie”. Wkrótce, zgodnie ze słowami pastora, życie Prakasha w istocie się zmieniło.

Duch Święty stale oddziaływał na jego serce poprzez fale eteru. Prakash doszedł niebawem do przekonania, że życie ludzkie jest cenne, toteż nie może już nikogo torturować, ani tym bardziej zabijać. Postanowił opuścić szeregi rebeliantów, ale z powodu złożonej niegdyś przysięgi towarzysze zaczęli mu autentycznie grozić: „Jak nie dotrzymasz danego słowa i złamiesz przysięgę, toś już trup”. Mając jednak nowego przyjaciela w osobie Jezusa, Prakash, jak nam wyjawił, wcale się nie bał.

Jego matka zauważyła w nim zmianę i teraz także wierzy w Jezusa Chrystusa.

Prakash pozostaje w stałym kontakcie z pracownikami naszej rozgłośni. W pewien piątek, zadzwoniwszy, oświadczył:

– Naprawdę wierzę w nauki Kościoła Adwentystów, bo uczycie tak, jak uczy Biblia, troszczycie się o ludzi i nie krytykujecie innych. Co wieczór słucham waszych audycji i polecam je wielu znajomym. Dzięki waszym programom Słowo Boże dociera wszędzie, nawet do takiej odległej wioski jak moja, i ludzie poznają Boga Prawdziwego. Zdobyliście dla Boga wielu ludzi. To wielkie szczęście móc słuchać waszego radia w naszej wiosce. Bardzo jesteśmy za to wdzięczni.

Prakash przyjął niedawno chrzest! Szatan w rozgrywce z Bogiem przegrał!

Pomimo że na świecie panuje zło, dzięki Waszej hojności AWR dociera do takich ludzi jak Prakash na całej kuli ziemskiej, każdego dnia transmitując tysiące godzin audycji przy wykorzystaniu fal krótkich, systemów FM i AM, a także Internetu i podkastów. Radio wciąż jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi docierania do tych, których diabeł zaślepił swoimi kłamstwami.

Pan powołał nas do tego, byśmy szli na cały świat. Może nie jesteście w stanie głosić ewangelii całemu światu ani nawet całemu miastu, ale za to jesteście w stanie głosić ją wszędzie tam, gdzie wędrują fale AWR. Możecie to zrobić, współpracując z nami w dokończeniu dzieła, które zlecił nam Bóg.

Czasu antenowego nie da się zobaczyć ani poczuć, ale podobnie jak w przypadku Ducha Świętego, da się ujrzeć jego skutki. Właśnie przeczytaliście zdumiewające świadectwo terrorysty mordercy, który niedawno został ochrzczony – oto bezpośredni skutek naszego czasu antenowego.

Dziękuję Wam z całego serca za płynące z miłości dary, dzięki którym adwentystyczne przesłanie nadziei rozchodzi się po całej ziemi, wzywając wszystkich do zaprzyjaźnienia się z Jezusem. Bez Waszej pomocy wielu ludzi byłoby na zawsze straconych!

Z życzeniami Bożej opieki

prezes AWR Dowell Chow

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni