header
 

Radiowa spowiedź nawróconego gangstera

Radiowa spowiedź nawróconego gangsteraDwudziestoletni Krishna od roku słucha Światowego Radia Adwentystycznego (AWR) i pragnie jak najszybciej przyjąć chrzest. Serce się raduje, kiedy widzi się moc Bożą działającą poprzez fale radiowe w odległych zakątkach świata.

 

Oto fragment wywiadu z Krishną:

 

Nienawidziłem chrześcijaństwa. Kiedy paru kumpli z gangu przystąpiło do Kościoła, nabijałem się z nich. Śmiałem się, że są głupi, porzucając religię przodków i idąc za obcą. Nienawidziłem ich, bo przystąpili do religii bydłożerców. (Dla hinduistów krowy to świętość, więc chrześcijanie, w większości jedzący te zwierzęta, określani są jako bydłożercy).

 

Pętały mnie najróżniejsze nałogi, obracałem się w złym towarzystwie. Kiedy byłem jeszcze bardzo mały, ojciec zmarł, a że w domu została tylko mama z siostrą, nie miałem nad sobą karcącej ręki. Nie miałem właściwie nakazów ani zakazów. Po skończeniu ósmej klasy rzuciłem szkołę i przebywałem cały czas z kolegami. Alkohol, papierosy i kradzieże były dla mnie chlebem powszednim. Mama sprzedawała przy drodze pomarańcze, a kiedy wieczorem szła z siostrą spać, podbierałem jej wszystkie zarobione pieniądze. Staczałem się bardzo szybko. Nikt nie potrafił zmienić mojego charakteru ani nie lubił przebywać w moim towarzystwie.

 

Pewnego razu usłyszałem o spotkaniu poświęconym uzdrawianiu. Widząc, że wybiera się na nie masa młodych ludzi, z ciekawości też poszedłem. Zobaczyłem niesamowite rzeczy.

 

Nie byłem jednak pewien, co robić. Nigdy nie słuchałem radia, ale pewnego dnia, bawiąc się komórką, natrafiłem przypadkiem na audycję AWR, która od razu przykuła moją uwagę, a usłyszane kazanie mocno mnie poruszyło.

 

Mówiło o strachu, o tym, jak można się go wyzbyć i prowadzić spokojne życie w Jezusie. Niejednokrotnie zaznawszy strachu, pomyślałem, że mój niespokojny temperament potrzebuje wyciszenia. Od tamtego dnia zacząłem codziennie słuchać waszego programu. Podobał mi się każdy wykład i kazanie. Uważałem, że to audycja akurat dla mnie.

 

Odczułem zmiany dokonujące się w moim sercu i zacząłem chodzić do kościoła. Bóg pomógł mi zerwać z wszystkimi nałogami. Teraz jestem całkowicie odmienionym człowiekiem. Kocham Jezusa i stale uczę się całkowitej zależności od jego miłosierdzia.

 

Bardzo lubię Głos Nadziei [program AWR]. Odkąd moje życie zaczęło się zmieniać, szukałem też innych audycji religijnych, ale zauważyłem, że wasz program przepełnia cześć dla Boga. W innych audycjach mówi się na sposób świecki, stroi żarty – nawet moi chrześcijańscy przyjaciele naśmiewają się z innych ludzi, krytykują inne poglądy – wasz program jednak jest przepełniony szacunkiem względem Boga i bardzo inspirujący.

 

Teraz w domu wszyscy słuchamy waszych audycji, mówię też o nich wszystkim kolegom, wielu z nich słucha ich regularnie i czuje się nimi ubłogosławionymi.

 

Znalazłem nowe życie w Chrystusie. Chociaż nigdy nie byłem radiosłuchaczem, Bóg sprawił, że słucham waszych programów i co wieczór niecierpliwie ich wyczekuję.

 

W tym momencie producentka naszych programów, która przeprowadzała wywiad z Krishną, usłyszała od niego: „Zaraz 6.30, musimy przerwać, nie chcę przegapić dzisiejszej audycji”. Podczas wywiadu stale to powtarzał, spoglądając co chwila na zegarek.

 

Krishna powiedział nam, że ludzie, którzy znali go wcześniej, „zastanawiają się, co się ze mną stało, ale ja wiem, że Bóg wywrócił mnie na nice. Jestem bardzo wdzięczny, że Jezus jest Bogiem całego wszechświata i że jestem jego dzieckiem”.

 

Krishna zakończył słowami: „Gdyby nie audycje Głos Nadziei, moje życie by się nie zmieniło. Jestem wdzięczny, że Bóg podbił moje serce”.

 

Drodzy Czytelnicy, gdyby Krishna rozumiał, ile zabiegów wymaga to, by programy znalazły się na antenie, byłby też bardzo wdzięczny i Wam, to Wasze dary bowiem sprawiły, że jego życie mogło wywrócić się „na nice”.

 

W Słowie Bożym tkwi wielka moc. Krishnę zniewalało wiele paskudnych nałogów, ale słuchając Słowa Bożego na falach AWR, zmienił się. Świadectwo jego nawrócenia stanowi wspaniały przykład tego, co dzieje się każdego dnia na całym świecie, ale nie zapominajmy, że audycje nie pójdą w eter bez Waszego wsparcia finansowego. Istnieją miliony ludzi takich jak Krishna, szukających nadziei w sytuacji bez wyjścia. Dzięki Waszej pomocy mogą oni usłyszeć AWR!

 

Jak zawsze, Wasze dary w całości idą dokładnie na te cele, na które chcecie. Jeśli macie pragnienie zapoznać się z głównymi planami misyjnymi, wybierzcie z listy 35 naszych przedsięwzięć to, które chcecie wesprzeć. Wybierzcie jedną z ekscytujących inicjatyw, które zaniosą Chrystusa światu pogrążonemu w beznadziei.

 

Dziękuję za Waszą miłość i współpracę finansową. To, czy pomożecie, czy nie, zrobi ogromną różnicę, mającą wieczne konsekwencje!

 

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

- Możesz wesprzeć także audycje radiowe produkowane w języku polskim
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni