header
 

Radiowa służba misyjna

Radiowa służba misyjnaZawsze kiedy piszę, odczuwam radość, mogąc przedstawić Wam jedno lub dwoje dzieci Bożych, które zakochały się w Panu dzięki falom eteru. Nie inaczej jest i dzisiaj. Poznajcie Aleksa i Elsę, których świadectwo z pewnością was poruszy:

 

Był spokojny niedzielny poranek w stolicy Salwadoru. Alex Sanchez siedział w domu, zastanawiając się nad sensem istnienia. Wtem naszła go myśl: „Może a nuż w Internecie znajdę coś, co wypełniłoby pustkę w moim życiu”. Szybko trafił na chrześcijańską rozgłośnię. Czy to możliwe... czy to przesłanie może dać mu pokój i szczęście, których szukał?

 

Wkrótce dowiedział się, że słucha rozgłośni Radio Adventista. To ci dopiero gips: przecież oboje z żoną byli baptystami. Konflikt jak nic! Co robić? Nie wiedzieć czemu postanowił dalej słuchać audycji, które czemuś go pociągały!

 

Pewnego dnia spiker mówił o zbiórce pieniędzy na pomoc finansową dla rozgłośni. Alex, choć nie było to dla niego typowe i nie był adwentystą, zapałał chęcią wsparcia radia. Postanowił więc udać się do siedziby rozgłośni, która mieściła się w stolicy, i – chociaż znowu było to coś dla niego nietypowego – wręczyć swój datek osobiście.

 

W rozgłośni spotkał się z dyrektorem stacji, który zwrócił się do niego z propozycją: „Pan pozwoli, że oprowadzę go po naszych studiach produkcyjnych”.

 

Alex, z natury nieśmiały, ujęty uprzejmością i życzliwością Edwina Guzmána, dyrektora stacji, zgodził się. Tak mu przyjemnie mijał czas, że spędził dwie godziny, rozmawiając z Edwinem o tym, jakim to błogosławieństwem są dla niego programy, ba! nie tylko dla niego, lecz także dla wielopokoleniowej rodziny, bo i ona słuchała audycji Radio Adventista!

 

Wkrótce pomiędzy Edwinem i Aleksem zaczęła się rodzić prawdziwa przyjaźń. Pewnego dnia Alex zaprosił Edwina z żoną na obiad. Podczas posiłku gospodarze wyznali, że nie mogą mieć dzieci. Guzmánowie zapewnili, że będą się w tej sprawie modlić, i zachęcili ich do tego samego.

 

Następnego dnia podczas audycji Ołtarz próśb Edwin umieścił swoich przyjaciół (anonimowo) na radiowej liście intencji modlitewnych i tym samym każdy radiosłuchacz mógł się dołączyć do modlitwy za bezdzietną parę.

 

Kiedy Edwin zobaczył, że Duch Święty działa na Aleksa i Elsę, postanowił w ramach współpracy z Bogiem zaprosić ich do zboru adwentystycznego w Miramonte. Państwa Sanchez bardzo podniósł na duchu widok pastora i wszystkich zborowników, którzy uklęknęli i gorliwie pomodlili się o to, by małżeństwo mogło mieć dzieci.

 

Reszta to już historia. Tak, tak, zgadliście: test ciążowy Elsy okazał się pozytywny! Ledwie się mogła opanować, dzwoniąc do Aleksa, aby podzielić się tą wspaniałą wiadomością. Maleństwo, imieniem Alexander, przyszło na świat w odpowiedzi na wiarę i modlitwy rodziny Sanchezów, Guzmánów, członków zboru oraz radiosłuchaczy.

 

Alex i Elsa przystali do Kościoła adwentystycznego... razem z małym Aleksandrem, który ma już roczek!

 

Ponieważ Światowe Radio Adwentystyczne (AWR) korzysta z najnowocześniejszych technologii, docieramy do świata nie tylko poprzez fale radiowe. Zaczynamy docierać do wielu grup posługujących się różnymi językami, używając Internetu i podkastingu. Ale to jeszcze nie cała działalność AWR na niwie internetowej. Co jeszcze mamy w zanadrzu? Innowację w postaci ewangelizacji Waszych sąsiadów przy czynnym udziale ludu Bożego.

 

Załóżmy, że macie nowego sąsiada. Odkrywacie, że mówi po hiszpańsku (lub w jakimś innym z osiemdziesięciu języków, w których mamy teraz audycje internetowe), Wy zaś władacie tylko angielskim. Na pewno zgodzicie się ze mną, że Wasz sąsiad powinien usłyszeć ewangelię, ale skoro nie możecie się z nim porozumieć, co macie zrobić? AWR przygotowało dla Was świetne narzędzie:

 

Odwiedźcie po prostu witrynę www.awr.org/en/share, wybierzcie hiszpański lub inny potrzebny język, którym posługuje się Wasz sąsiad, i wydrukujcie dla niego piękne zaproszenie. Oto jego fragment:

 

„Chciałbym się z Panem/Panią podzielić pewnym wspaniałym i bardzo dla mnie ważnym nagraniem na temat Pokoju i Szczęścia. Aby posłuchać jednego lub kilku takich nagrań w Pana/Pani własnym języku – nawet codziennie, jeśli Pan/Pani chce – wystarczy odwiedzić witrynę www.awr.org/podcast”.

 

Kiedy już je wydrukujecie, zapukajcie do sąsiada, uśmiechnijcie się i wręczcie zaproszenie, zachęcając do nowego życia w Chrystusie. Prawda, że prosta ewangelizacja!

 

Dzięki Waszemu wsparciu nasza internetowa oferta obejmuje obecnie osiemdziesiąt języków (w tym polski – przyp. red.). Tylko pomyślcie: na świecie jest około 2 mld internautów i teraz mają oni większą niż kiedykolwiek wcześniej szansę odkryć zbawienie za sprawą audycji AWR.

 

Każdego dnia ludzie słuchają AWR poprzez fale radiowe, podkasty lub Internet i oddają swoje życie Jezusowi. Ale żeby można było słuchać adwentowego orędzia o zbawieniu, trzeba budować nowe stacje, tworzyć nowe programy wysokiej jakości, wykupywać czas antenowy etc.

 

Jesteśmy na ostatniej prostej, niebiański dom już widać! Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc finansową, dzięki której Bóg może używać fal radiowych i podkastów, aby zmieniać takich ludzi jak Alex i Elsa. AWR może dalej nadawać tylko za sprawą Waszych modlitw i finansowego wsparcia. Jedynie dzięki Waszej chęci współpracy niemal 2 mld ludzi w Internecie ma możliwość usłyszeć ewangelię!

 

Wasz sługa w Chrystusie, prezes AWR,

Dowell Chow

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni