header
 

Hope Channel w domach Chińczyków

Hope Channel w domach ChińczykówTelewizja China Hope TV (CHTV), najmłodsze dziecko sieci telewizyjnej Hope Channel, zaczęła oświecać serca i umysły milionów ludzi, z których wielu być może nigdy nie słyszało imienia Jezus. Oto po raz pierwszy adwentystyczne przesłanie wędruje na teren Chin kontynentalnych – rejon świata, gdzie jest obecnych zaledwie kilka chrześcijańskich telewizji.

 

– Uruchomienie 1 lipca 2011 kanału telewizji satelitarnej nadającej w pełnym wymiarze godzin to długo oczekiwana odpowiedź na modlitwy o miliony ludzi na całym świecie – powiedział pastor Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Dziękujemy Bogu i wysławiamy go za ten cudowny przełom.

 

– Tak jak każda z tuzina innych telewizji satelitarnych sieci Hope Channel – dodał Thorp – CHTV, przekazując najcenniejsze prawdy biblijne i przygotowując ludzi na powtórne przyjście Chrystusa, jest kulturowo przystosowana do budowania mostów i przyjaźni oraz praktycznego zaspokajania potrzeb społeczeństwa chińskiego. Nie jest to kanał internetowy, lecz prawdziwa telewizja o sygnale obejmującym całe Chiny.

 

CHTV będzie nadawać przez popularnego satelitę Telstar 8 (in. Apstar 5), którego zasięg obejmuje Chiny, Nepal, Mongolię oraz znaczną część Wietnamu i który ma w swojej „stajni” wiele chińskich kanałów państwowych, rozrywkowych i religijnych. CHTV jest otwartym, niezakodowanym kanałem dostępnym dla każdego, kto znajduje się w zasięgu Telstar 8.

 

Dużą popularnością w Chinach cieszy się także Internet. Na witrynie internetowej CHTV (www.ChineseHope.tv) pojawią się wkrótce m.in. programy transmitowane na żywo oraz wideo na żądanie. Kanał będzie też dostępny na całym świecie za sprawą przesyłu strumieniowego materiałów wideo z witryny Hope Channel (www.HopeTV.org), co umożliwi internautom polecenie go znajomym Chińczykom.

 

– Chwalimy Boga za wiele cudów i zrządzeń, które umożliwiły w końcu dzielenie się dobrą nowiną o Jezusie z mieszkańcami tego olbrzymiego, wspaniałego kraju za pośrednictwem potężnego medium, jakim jest telewizja. Bóg bez wątpienia ma swoje szczególne plany względem nowego dziecka sieci Hope Channel – stwierdziła Kandus Thorp, wiceprezes Hope Channel.

 

– Dawno czekaliśmy na ten dzień, który nareszcie, za łaską Bożą, stał się rzeczywistością. W piątek 1 lipca w siedzibie adwentystycznego Wydziału Północnoazjatycko-Pacyficznego odbyło się specjalne nabożeństwo dziękczynne z okazji tego wielkiego historycznego wydarzenia – poinformowała Jairong Lee, przewodnicząca wydziału. – Jesteśmy pewni, że dzięki CHTV możemy dotrzeć z poselstwem trzech aniołów do mówiących po chińsku milionów ludzi zarówno w Chinach, jak na całej kuli ziemskiej.

 

– Tylko w tym roku Bóg uruchomił adwentystyczne telewizje Hope Channel North Africa/Middle East oraz Hope Channel Indie, które przynoszą Królestwu Bożemu fantastyczne owoce. Teraz, mając też CHTV, Hope Channel dysponuje trzema skierowanymi do konkretnych odbiorców kanałami, które docierają do połowy ludności świata w jej własnych językach – dodał pastor Thorp. – Na dodatek ich zasięg pokrywa obszar geograficzny tzw. Okna 10/40, stanowiącego największe wyzwanie dla ewangelii.

 

– Osoby pomagające finansować tak śmiałe inicjatywy jak utworzenie tych trzech kanałów Hope Channel przekonają się, że będą cieszyć się błogosławieństwami, o jakich nawet nie śniły – wyjaśnił Thorp. – Dziękujemy za modlitewne i finansowe wsparcie, świadczące o nieustającym poświęceniu i wytrwałości, które jak widać, popłacają.

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
© Hope Channel

Czytaj także:
- Ekspansja Hope Channel Chiny
- Rozwój adwentystycznej telewizji w Chinach
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni