header
 

Medialna determinacja Filipińczyków

Medialna determinacja FilipińczykówLokalny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w mieście Iligan, położonym na południu Filipin, w sobotę 30 kwietnia zobowiązał się wesprzeć, jak to określił, kościelną inicjatywę „za pięć dwunasta”, polegającą na dotarciu z wieczną ewangelią nadziei do całego kraju za pośrednictwem misyjnych ośrodków multimedialnych.

 

– Trzeba było zrobić ten krok już dawno temu – mówią wyznawcy – więc deklarujemy finansowe i modlitewne wsparcie dla tego przedsięwzięcia.

 

W ten dzień przywódcy Kościoła adwentystycznego z Unii Południowofilipińskiej, członkowie telewizji Hope Channel Filipiny z miasta Cagayan de Oro oraz dyrektor ds. public relations Wydziału Południowoazjatycko-Pacyficznego dr Jonathan C. Catolico, stanąwszy za kazalnicą, oznajmili, jakie wyzwanie czeka Kościół w tym dziesięcioleciu.

 

Wyzwania tego podjęło się głównie 100 tys. adwentystów z całego świata, którzy zobowiązali się przeznaczać co sobotę przez pięć lat nie mniej niż dwadzieścia pesos (pół dolara) na to, by na Filipinach powstała globalna sieć radiowo-telewizyjna.

 

– Prawie już nam się udało, ale potrzebujemy pełnego wsparcia ze strony naszych braci i sióstr, żebyśmy natychmiast mogli stworzyć zaplecze techniczne i zacząć nadawać – oświadczył Levi Baliton, zajmujący się finansami Unii Południowofilipińskiej. – Założymy stacje radiowo-telewizyjne w każdym ośrodku miejskim, gdzie władze nam na to zezwolą. Wiem, że w ciągu najbliższych pięciu lat i później będziecie pomagać urzeczywistnić to marzenie.

 

– Do Filipińskiej Rady Telewizji i Radiofonii wpłynęło obecnie około pięćdziesięciu wniosków, złożonych przez Kościół po zasięgnięciu rady swoich kancelarii prawnych, o przyznanie częstotliwości dla adwentystycznych stacji radiowych i telewizyjnych – poinformował dr Catolico. – Niektórzy wyznawcy wątpili, czy możemy zawiadywać ogólnokrajową siecią, ale okazane tu przez was silne poparcie dla sprawy stanowi najlepszą odpowiedź na ten sceptycyzm.

 

W piątek 29 kwietnia pastor Leonardo Asoy, przewodniczący Unii Południowofilipińskiej, otworzył wiernym oczy na potrzebę dotarcia do bliźnich z cudowną wieścią o powracającym niebawem Jezusie. Ta wspaniała nowina, mówił, będzie musiała zostać zakomunikowana nowocześniejszymi środkami przekazu. Również pastor Edwin Gulfan, sekretarz Unii Południowofilipińskiej, wezwał każdego wyznawcę do poświęcenie wszystkiego na jak najszybsze dokończenie dzieła Bożego w obliczu przychodzącego wkrótce Chrystusa.

 

– Nadszedł czas, aby przywrócić naszą wiarę w Słowo Boże i podzielić się ze światem ewangelią – oświadczył dr Catolico. – Jeśli naprawdę wypełnia nas wdzięczność za radości, których doświadczamy w Jezusie, to czas się nimi podzielić. Ośrodki multimedialne docierają tam, gdzie innymi metodami dotrzeć się nie da.

 

Przewiduje się, że dzięki pełnemu wsparciu tego przedsięwzięcia znajdą się środki na założenie na terenie całego kraju studiów radiowych i telewizyjnych wyposażonych w urządzenia transmisyjne i sprzęt do produkcji programów, a także na opłacenie pracującego w nich personelu.

 

© AND
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni