header
 

Szczyt piarowców w Dżakarcie

Szczyt piarowców w Dżakarcie– Kiedyś sądziłem, że takie spotkania będą czasem wytchnienia – wyznał pastor Alex Haloho, dyrektor ds. public relations Diecezji Środkowej Kościoła adwentystycznego na Sumatrze – ale teraz widzę, że musieliśmy się wiele nauczyć, a po powrocie na nasze poletka misyjne będziemy mieli ręce pełne roboty.

 

Haloho był jednym z siedmiu uczestników spotkania piarowców i obrońców wolności religijnej, które odbyło się 17-19 stycznia 2011 r. w Dżakarcie w siedzibie głównej Zachodnioindonezyjskiej Unii Misyjnej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

Podczas dwudniowego zjazdu, którego celem było zaznajomienie nowo wybranych dyrektorów ds. public relations oraz dyrektorów ds. publicznych z działalnością na terenie Zachodnioindonezyjskiej Unii Misyjnej, przemówienie inauguracyjne wygłosił doktor Joseph Peranginangin, przewodniczący unii. Pastor Peranginangin wezwał obecnych, aby dzieląc się adwentystycznym poselstwem przekazywania światu wiecznej Bożej miłości, dawali z siebie wszystko.

 

Doktor Samuel Simorangkir, nowo wybrany dyrektor ds. public relations Zachodnioindonezyjskiej Unii Misyjnej, uświadomił zebranym, jak ważną rolę odgrywają dyrektorzy ds. public relations, przy czym zaznaczył, że czynnikami decydującymi o sukcesie są post i modlitwa. Zaprezentował ponadto, jakie można zastosować strategie i podejścia w kontaktach z reprezentantami innych wyznań w zakresie spraw publicznych i wolności religijnej.

 

Kolejnym ważnym punktem programu było uwypuklenie znaczenia mediów w przekazywaniu misji Kościoła. Przedstawiono ponadto wskazówki, jak „w dzisiejszej erze cyfrowej” posługiwać się skuteczne takimi instrumentami, jak witryny internetowe i oprogramowanie wydawnicze.

 

Bruce Sumendap, wicedyrektor ds. public relations Zachodnioindonezyjskiej Unii Misyjnej, dał uczestnikom zadanie, przedstawiając w zarysie potrzebę rozwoju specjalizacji w zespołach piarowców. „Naszym słabym punktem jako przywódców – oznajmił – było często natychmiastowe wdrażanie planów bez znajomości podstaw techniki multimedialnej. Najpierw nabądźmy umiejętności i wiedzę na dany temat, a potem, jestem tego pewien, osiągniemy wytyczone cele”.

 

Podkreślono też, że każdy dyrektor ds. public relations musi zaprząc Internet do lepszego rozpowszechniania newsów i informacji na temat bieżących wydarzeń w Indonezji. „Musimy też przekonać się do ewangelizacji radiowej i telewizyjnej”, stwierdzili piarowcy. Uczestnicy, w odpowiedzi na skierowane do nich wezwanie, rzekli: „Zobowiązujemy się stworzyć program radiowy o zdrowiu i wartościach rodzinnych”.

 

© WIUM/AND
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni