header
 

Warsztaty telewizyjne na Filipinach

Warsztaty telewizyjne na Filipinach– Wypełnione po brzegi zajęciami, ekscytujące i zarażające entuzjazmem trzy dni, podczas których szkolono się w różnych umiejętnościach, to za krótko, aby chętni uczestnicy nauczyli się, czego trzeba – wypowiadali się obserwatorzy o zorganizowanych przez adwentystyczną Diecezję Środkową Luzon i Unię Północnofilipińską (we współpracy z Wydziałem Południowoazjatycko-Pacyficznym) warsztatach produkcji filmów wideo, które odbyły się na Adwentystycznym Uniwersytecie Filipińskim.

 

Osiemdziesięcioro pięcioro kierowników rozmaitych instytucji, pastorów, nauczycieli, szeregowych wyznawców Kościoła i studentów było zachwyconych prelekcjami, demonstracjami i praktycznymi zajęciami z produkcji filmów wideo na zjeździe w Diecezji Środkowej Luzon. Warsztaty obejmowały m.in. produkcję krótkich materiałów filmowych, świadczących o mocnym postanowieniu uczestników, że będą korzystać z tego medium, dzieląc się orędziem nadziei z członkami lokalnych społeczności. Mniej więcej połowa obecnych była studentami komunikacji społecznej na uniwersytecie pełniącym rolę gospodarza imprezy. Na terenie uczelni uczestników powitał dr Romeo Barrios, naczelny piarowiec uniwersytetu, a na warsztatach – dr Jonathan C. Catolico, dyrektor ds. public relations Wydziału Południowoazjatycko-Pacyficznego.

 

Doktor Stephen Guptill, przewodniczący Międzynarodowego Adwentystycznego Instytutu Studiów Podyplomowych (AIIAS), który nie stracił ani jednego punktu programu, w drugim dniu zjazdu prowadząc nabożeństwo modlitewne, podkreślił, jak ważną rolę w krzewieniu adwentystycznego przesłania odgrywają media.

 

W ostatni dzień warsztatów do faktycznego pokazania swoich umiejętności przygotowały uczestników: pisanie scenariuszy, tworzenie scenopisów obrazkowych, operowanie kamerą, posługiwanie się światłem na kamerze, tworzenie scenografii, w tym przygotowywanie i stadia postprodukcji, tworzenie studia filmowego, reżyserowanie i montaż.

 

– Z każdym etapem produkcji zapoznają nas najlepsi fachowcy – stwierdził jeden z uczestników, mówiąc o Adelle IsahTalavera, Welsie dela Cruz, Danielu Dalidzie i ArjayuArellano, specjalistach w swojej dziedzinie.

 

– Kościół adwentystyczny ma poselstwo – mówił podczas nabożeństwa inaugurującego warsztaty pastor Romeo T. Mangiliman, dyrektor ds. public relations Unii Północnofilipińskiej. Doktor Catolico trzeciego dnia wzywał uczestników do poświęcenia się głoszeniu Słowa Bożego za pomocą techniki filmowej:

 

– Kiedy weźmiecie się do pracy w tej branży, musicie pracować jak najlepiej, a z Bożą łaską się wam powiedzie.

 

– Świetna sprawa – mówili uczestnicy. – Będziemy organizować kolejne warsztaty dla osób chcących podszkolić swoje umiejętności.

 

– Sekretariat ds. Informacji Wydziału Południowoazjatycko-Pacyficznego będzie w najbliższej przyszłości organizował podobne seminaria i warsztaty. Oprócz produkcji programów telewizyjnych będziemy też mieli warsztaty produkcji audycji dźwiękowych, ponieważ jesteśmy już o krok od stworzenia na Filipinach sieci FM oraz sieci telewizyjnej – oznajmiła Welsie dela Cruz, wydziałowa dyrektor ds. produkcji multimedialnej.

 

© Uczestnicy warsztatów/AND
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni