header
 

Spotkanie rady AWR na wyspie Batam

Spotkanie rady AWR na wyspie BatamW dniach 22-23 lutego 2011 na indonezyjskiej wyspie Batam na odbywającej się co pięć lat radzie Światowego Radia Adwentystycznego (AWR) zjawili się przedstawiciele piętnastu krajów z regionu azjatycko-pacyficznego.

 

Region ten składa się z trzech światowych wydziałów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego: Wydziału Południowoazjatycko-Pacyficznego z siedzibą na Filipinach, Wydziału Północnoazjatycko-Pacyficznego z siedzibą w Korei Południowej oraz Wydziału Południowoazjatyckiego z siedzibą w Indiach.

 

Na dwudniowy zjazd przybyli dyrektorzy ds. public relations, dyrektorzy studiów AWR oraz producenci programów. Prelekcje wygłosili m.in.: Donald Chow, prezes ogólnoświatowego AWR; Greg Scott, wiceprezes AWR; Kent Sharpe, wiceprezes ds. finansów AWR; Claude Richli, dyrektor ds. marketingu oraz zastępca wydawcy czasopism Adventist Review i Adventist World; oraz dwoje członków zarządu AWR – Dyane Pergerson i Don Martin.

 

Spotkanie nadzorowali i prowadzili pastor Jonathan Wagiran (dyrektor AWR w regionie azjatycko-pacyficznym) oraz Anniston Mathews (dyrektor programowy AWR).

 

Oprócz sprawozdań z różnych sfer działalności AWR zjazd wypełniały duchowe punkty programu. Centralnym elementem każdego dnia była sesja modlitewna, na którą składały się: uwielbienie, wyznanie grzechów, dziękczynienie i prośby. Warto zauważyć, że AWR wykorzystuje jako medium nie tylko radiowe fale krótkie, ale też m.in. Internet, podkasty, iTune'y oraz media społecznościowe, jak Facebook czy Twitter.

 

Greg Scott, wiceprezes AWR, podkreślił wagę przestrzegania praw autorskich. Podobnie Don Martin, członek zarządu AWR, zaznaczył, że „producenci programów muszą bardzo uważać, aby wykorzystywać materiały objęte prawami autorskimi tylko wtedy, gdy dysponują odpowiednim pozwoleniem i podają źródło”.

 

Kent Sharpe, wiceprezes ds. finansów AWR, podzielił się interesującą informacją o dostępności funduszy na nowe projekty dotyczące rozwoju działalności AWR.

 

Pastor Wagiran przedstawił obszerne sprawozdanie na temat rozwoju misji AWR w regionie azjatycko-pacyficznym oraz zarys planów na przyszłość. Podczas jego wystąpienia okazało się, że Indonezja zajmuje drugie miejsce, po Stanach Zjednoczonych, pod względem korzystania z takich serwisów społecznościowych, jak Facebook, które można zaprząc do rozpowszechniania audycji AWR, łatwo dostępnych także na telefonach komórkowych.

 

© Samuel Simorangkir/Southern Asia-Pacific Division of Seventh-day Adventists
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni