header
 

AWR rozpoczyna nadawanie w Tybecie

AWR rozpoczyna nadawanie w TybeciePo dwóch latach poszukiwań producenta Światowe Radio Adwentystyczne (AWR) przystąpi tego lata do nadawania programów w języku tybetańskim za pośrednictwem rozgłośni krótkofalowych oraz Internetu.

 

– Ogromnie się cieszymy, że udało nam się pozyskać do współpracy tego młodego człowieka – entuzjazmuje się Dowell Chow, prezes AWR. – Choć w normalnych okolicznościach zaczekalibyśmy z uruchomieniem nowego programu do początku naszego następnego półrocznego sezonu nadawczego (który rozpoczyna się od października), ale chcemy jak najszybciej zacząć docierać do słuchaczy.

 

W Tybecie, górzystej prowincji Chin, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego istnieje od niedawna. Kiedy AWR zaczęło rozgłaszać, że szuka tybetańskiego producenta radiowego, dzięki kontaktom z innymi ośrodkami misyjnymi pojawiły się kandydatury kilku osób. W końcu AWR skomunikowało się drogą mailową z mężczyzną, nazwiskiem Nurpu Lama.

 

Ubiegłej jesieni Chow miał uczestniczyć w zjeździe radiosłuchaczy w Katmandu, stolicy Nepalu – kraju graniczącego z Tybetem – toteż Lama wybrał się tam na spotkanie z nim. Podróż wymagała nie lada wytrzymałości: Lama musiał najpierw pokonać pieszo, aby dotrzeć do większego miasteczka, długi odcinek ze swojego domu położonego na górskim zboczu, potem pokonać drogę autobusem, następnie maszerować cały dzień do granicy z Nepalem i wreszcie jechać cały dzień autobusem do Katmandu.

 

Ponieważ Lama włada nepalskim, mógł skorzystać z przeprowadzonego przez wieloletnich nepalskich producentów i techników szkolenia, na którym nauczył się obsługiwać sprzęt i pełnić funkcję prezentera. Nepalczycy dostarczyli mu swoje scenariusze, które zaczął tłumaczyć na piechotę, dostosowując do realiów Tybetu. Od tamtej pory Lama jeszcze dwukrotnie odbył wyczerpującą podróż do Katmandu, by zrealizować więcej nagrań w studiu AWR.

 

Życie Lamy nie jest łatwe. Chociaż ma w domu prąd i potrafi posługiwać się laptopem dostarczonym mu przez AWR, to aby uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej, musi schodzić do kafejki internetowej znajdującej się w położonej niżej wiosce. Dni wypełnione ma pracą po brzegi: hoduje zwierzęta i rośliny, by wyżywić rodzinę, a ponadto pracuje jako pionier misyjny.

 

– Drodzy Czytelnicy – prosi Dowell Chow – połączcie się z nami w modlitwach o to, żeby nasz nowy producent mógł sprostać swoim dodatkowym obowiązkom. Jego głos będzie się rozchodził po całym Tybecie dzięki jednemu z najlepszych sygnałów krótkofalowych, którego AWR używa do wszystkich kanałów, dzieląc się adwentowym przesłaniem o powracającym wkrótce Zbawicielu.

 

Światowe Radio Adwentystyczne jest ewangelizacyjnym ramieniem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, emitującym na falach eteru adwentystyczną nadzieję w Chrystusie do najtrudniej dostępnych populacji na świecie w ich własnych językach za pośrednictwem rozgłośni krótkofalowych, AM i FM, a także podkastów oraz systemu on demand na stronie awr.org - również w języku polskim.

 

© Shelley Nolan Freesland, dyrektor ds. public relations AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni