header
 

Nietypowa prośba do redakcji Al Waad

Nietypowa prośba do redakcji Al WaadTa prośba była inna od wszystkich pozostałych, do których przywykła adwentystyczna telewizja Al Waad (Hope Channel NorthAfrica/Middle East).

 

Ludzie często piszą do telewizji Al Waad z prośbą o Biblię, o zapisanie na kurs korespondencyjny albo o odpowiedź na różne, m.in. teologiczne pytania. Ta prośba była inna.

 

Kilka dni temu pewien mężczyzna (imię i kraj do wiadomości redakcji) napisał do Al Waad, prosząc o chrzest dla siebie i swojej rodziny.

 

Dzięki Waszej stacji odnalazłem Chrystusa i jestem teraz przekonany, że to mój osobisty Zbawiciel – pisał. – Chciałbym przyjąć chrzest razem z moją rodziną, bo wiem, że aby być chrześcijaninem, trzeba się ochrzcić, tak jak to zrobił Jezus. Proszę o zachowanie tej prośby w głębokiej tajemnicy: boję się, żeby inni się o tym nie dowiedzieli; mimo to czuję w sercu pokój.

 

Chwała Bogu za tę cudowną nowinę. Działalność ośrodka multimedialnego Al Waad przynosi efekty, dotyka ludzkiego życia i odmienia serca. Al Waad dociera tam, gdzie dotrzeć nie sposób, przemawiając do tych, którzy nie usłyszeli jeszcze ewangelii.

 

– Wierzymy, że Bóg sprawił, aby Al Waad powstała właśnie na taki czas jak teraz – rzekł pastor Tawfik Megally, kierownik ds. kontaktów z telewidzami, który jako pierwszy otrzymał zdumiewający list. – Nasz telewizja ma przyprowadzać ludzi do Chrystusa, a nadesłana prośba pokazuje po prostu, że Duch Święty, realizując ten cel, posługuje się Al Waad.

 

W Al Waad panuje atmosfera wielkiej radości i wysławiania Pana. Pracownicy mają poczucie satysfakcji, że wszystkie ich starania i wysiłki nie idą na marne.

 

Al Waad będzie w kontakcie z osobami chcącymi przyjąć chrzest, rozpatrując prośbę i zachowując ją w jak największym sekrecie, aby chronić ich życie.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni