header
 

Północnoamerykański szczyt medialny

Północnoamerykański szczyt medialnyCzołowi przywódcy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Północnej w ubiegłym miesiącu zobowiązali się priorytetowo traktować od tej pory ośrodki misyjne na kontynencie.

– [Nasz Kościół] oferuje potrzebującemu światu poselstwo nadziei. I wam, i mnie dano przywilej przekazania go – powiedział Dan Jackson (foto), przewodniczący Unii Północnoamerykańskiej, na pierwszym szczycie medialnym w tym regionie.

Jackson wezwał adwentystycznych piarowców do uczciwej oceny, czy Kościół reaguje na zmiany w krajobrazie multimedialnym. „Czy patrzymy w ogóle na narzędzia, jakimi dysponujemy?”, spytał. Przewodniczący zadeklarował też, że będzie w pełni popierał północnoamerykańskie kierownictwo w procesie otwierania się na nowe media.

Trwający w dniach 23-23 maja szczyt przyciągnął do Ontario w Kalifornii kościelnych przywódców, szeregowych członków oraz specjalistów ds. mediów, aby zastanowili się wspólnie, jak kościelne media mogą nawiązać lepszy kontakt ze swoimi odbiorcami. Wśród prelegentów znaleźli się filmowiec Phil Cooke oraz guru mediów społecznościowych Brian Solis.

Jackson oznajmił, że niska rozpoznawalność Kościoła adwentystycznego w Ameryce Północnej jest niewspółmierna do dużych nakładów finansowych przeznaczanych dotychczas na ośrodki multimedialne, co należy gruntownie przemyśleć.

– Nie zadowalajcie się tym, czegoście dokonali wczoraj – dodał oraz przyznał, że potrzeba rozwoju adwentystycznych multimedialnych ośrodków misyjnych nie jest wystawianiem cenzurki ani dotychczasowym, ani obecnym działaniom. Przywódcy kościelni powinni po prostu brać przykład z poprzedników, którzy „trzymali rękę na pulsie” od „samych początków rozwoju techniki”, oświadczył.

– Muszę naprawdę pochwalić wszystkie nasze programy – dodał Jackson.

Wydział Północnoamerykański dysponuje obecnie siedmioma medialnymi ośrodkami ewangelizacyjnymi: Breath of Life, Esperanza TV, Faith For Today, It Is Written, La Voz de la Esperanza, LifeTalk Radio oraz Voice of Prophecy.

– Podziwiam pastora Jacksona, że zdecydował się poprowadzić wydział w tym nowym kierunku – powiedziała Paula Sanders Morris, która przyjechała na szczyt ze stanu Georgia.

Oprócz dyskutowania nad tradycyjnymi medialnymi metodami działania, jak telewizja czy radio, obecni zastanawiali się też nad rolą mediów społecznościowych w ewangelizacji.

– Do tej pory nasz Kościół bał się [mediów społecznościowych], bo nikt nie kontroluje zamieszczanych tam informacji, powiedział Gordon Harty, programista z Kalifornii pracujący dla Wydziału Północnoamerykańskiego. – Ale (…) jeśli nas tam nie będzie, przestaniemy istnieć. Możemy albo stanąć w miejscu, gdzie teraz jesteśmy, i pozostać obojętni, albo pójść do przodu i podjąć ryzyko, nie przyjmując obojętnej postawy.

Delwin Finch, pastor zajmujący się w Internecie działalnością zboru w Apopka na Florydzie, oznajmił, że przyjechał na szczyt zobaczyć, jak Kościół zapatruje się na media społecznościowe. Finch ze swoim zespołem używają coraz więcej narzędzi z zakresu mediów społecznościowych dla ulepszenia nabożeństw, m.in. podczas trwania nabożeństw przesyłają SMS-owo intencje modlitewne.

Przywódcy poinformowali, że kierownictwo Kościoła w Ameryce Północnej ma przeanalizować propozycje poddane w trakcie burzy mózgów na szczycie. Nowo utworzony komitet zbada, jak najlepiej wdrożyć w regionie strategię związaną z nowymi mediami.

– Mamy jasno zdefiniowany obszar i jasno zdefiniowane zadanie – oświadczył Jackson. – Nie mówimy tu o wynajdywaniu niczego nowego, tylko pytamy, jak wkroczyć w przyszłość.

© George Johnson/ ANN, fot. Gerry Chudleigh
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni