header
 

Wykorzystaj internet do świadczenia o Bogu

Wykorzystaj internet do świadczenia o Bogu!Nowe spojrzenie na stronę internetową brytyjskiego oddziału Hope TV i możliwość natychmiastowego podzielenia się dowolnym programem ze znajomymi na Facebooku, Twitterze, poprzez pocztę elektroniczną albo inny portal społecznościowy – oznacza, że możesz zachęcić swoich znajomych do obejrzenia programów ukazujących aktywność ADR-y, dzielących się historiami na temat wiary, nadziei i odwagi oraz prezentujących adwentystyczne nauki.

 

Ponieważ społeczeństwo spędza obecnie do 1/3 czasu w sieci, serwisy społecznościowe stają się coraz ważniejszym miejscem do świadczenia o Jezusie, a podzielenie się ze znajomymi odpowiednim linkiem może być krokiem na ich duchowej drodze.

 

Eksperymentując na Facebooku, jeden z moich znajomych (pragnący zachować anonimowość), stwierdził: „Mam na Facebooku wielu różnych znajomych. Niektórzy z nich to ludzie niereligijni, nawet ateiści. Inni to chrześcijanie. Wszystkich próbuję zainteresować moimi religijnymi i pozareligijnymi komentarzami i linkami. Często ze zdumieniem odkrywam, że moi zeświecczeni znajomi komentują jakiś chrześcijański wpis, którym się podzieliłem. Czasami nawet ateiści okazują się nie aż takimi niedowiarkami, jak mi się wydawało!”.

 

Przyjaciele Matthew Rhodes i Trevor Francis próbują ewangelizować w inny sposób. Na końcu każdego wysyłanego maila dołączają adwentystyczny lub inny chrześcijański adres internetowy. „Ludzie klikają – opowiada Matthew – i po prostu zaglądają na daną stronę. Bułka z masłem!”. Czy to skuteczne? Według Matthew, do pewnego stopnia skuteczne, bo, jak twierdzi, ludzie mówią mu o tym bezpośrednio: „Dowiedzieli się, w co wierzę – relacjonuje – klikając na ten link”. Był zachwycony, gdy jeden z jego sieciowych znajomych, Giovanni, zadzwonił do niego, aby powiedzieć, że zauważył link, kliknął na niego i odwiedził rekomendowaną stronę.

 

„Pobawmy się w matematykę! – proponują Matthew i Trevor. – Wyobraź sobie, co by było, gdyby brało w takiej akcji udział aż 10.000 ludzi. Każdy z nich wysyłałby 10 maili na tydzień. Dałoby to tygodniowo 100.000 maili podsuwających ludziom linki pod sam nos. Jeśli nawet kliknąłby na nie zaledwie 1% adresatów, dałoby to tygodniowo 1000 ludzi z całego świata, czyli 52.000 rocznie”.

 

Inny plus jest taki, że metoda ta prawie nic nie kosztuje, a ponadto jest nieinwazyjna i nienachalna. Chociaż Matthew i Trevor wciąż mocno wierzą w tradycyjne formy ewangelizacji, jak chodzenie po domach czy zaczepianie ludzi na ulicy, uważają ten sposób za dodatkowe, proste narzędzie, mogące niespodziewanie dotrzeć do kogoś, kogo znasz lub kochasz – i dotknąć się ich życia. „Można dotrzeć w jednej chwili do tysięcy ludzi na całej kuli ziemskiej – dodają ”.

 

Oto ich apel do ciebie: „Przeczytałeś ten artykuł i pomyślałeś: Niegłupi pomysł! Teraz możesz poczytać sobie coś innego albo też poświęcić dwie minuty na stworzenie swojego podpisu z adwentystycznym adresem internetowym, który mógłbyś zarekomendować swoim znajomym”.

 

Wyślij znajomemu link choćby do naszej strony www.glosnadziei.pl lub naszej telewizji www.glosnadziei.pl/telewizja

 

© British Union Conference News
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni