header
 

Zabójstwo studentki dziennikarstwa w Meksyku

Zabójstwo studentki dziennikarstwa w MeksykuWedług oficjalnych doniesień, wieczorem 29 maja nieopodal adwentystycznego Universidad de Montemorelos w północnym Meksyku zastrzelono jedną ze studentek uczelni. Do zabójstwa – zdaniem przedstawiciela władz miasta przypuszczalnie tragicznej pomyłki – doszło w kilka godzin po uroczystości LXVIII graduacji.

 

Dwudziestoletnia Yoselin Pérez Ramírez, studiująca na drugim roku komunikacji wizualnej, zginęła w wyniku ran postrzałowych, po tym jak próbowano ją uprowadzić. Według władz, Yoselin wchodziła z przyjaciółką do sklepu, gdy wtem o 20.30 ktoś do nich podszedł i zaczął grozić. Uciec udało się tylko koleżance Yoselin, której imienia ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono. Napastnik (czy też napastnicy) rzucił się w pościg za Yoselin i dopadłszy ją, zastrzelił. Jak dowiedzieliśmy się z oświadczenia wydanego przez Ismaela Castillo, rektora uczelni, Yoselin miała wrócić na wakacje do domu w stanie Oaxaca.

 

– To prawdziwy dramat – oznajmił rektor w mailu do pracowników uczelni kilka godzin po tym, jak doszła do niego tragiczna wieść o śmierci dziewczyny. – Cały uniwersytet opłakuje śmierć Yoselin i trzyma się zawartej w Biblii obietnicy Jezusa: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11,25.26; Biblia Tysiąclecia).

 

Salvador Sepúlveda Trejo, miejski sekretarz ds. bezpieczeństwa publicznego, oświadczył, że dochodzenie w sprawie morderstwa zostało już wszczęte. W ostatnich miesiącach w mieście wzrosła przestępczość związana z narkobiznesem, wielu przywódców karteli działających w tym rejonie aresztowano, konfiskując przy tym olbrzymie składy broni.

 

– Wszystko wskazuje na to, że ofiarą miał paść ktoś zupełnie inny – stwierdził Trejo.

 

Yoselin, która w roku akademickim mieszkała na terenie kampusu, przyjęła chrzest na uczelni podczas tygodnia modlitwy w listopadzie ubiegłego roku. Uniwersytet wraz z władzami miejskimi i państwowymi organizuje transport ciała do rodziców Yoselin, pracujących w adwentystycznej szkole w miasteczku Santa María del Tule w Oaxaca, około 1400 km na południe od Montemorelos.

 

Późnym popołudniem 30 maja na terenie uczelni odbyło się nabożeństwo żałobne.

 

– Zawsze będziemy pamiętać o jej licznych przymiotach, jak choćby optymizmie, promiennym uśmiechu czy koleżeństwie – zapewnił rektor.

 

– W obliczu panującej w naszym kraju przemocy jesteśmy przekonani, że poprzez oświatę nasza instytucja przyczynia się nie tylko do rozwoju intelektualnego, ale też do pokoju w rodzinach i społeczeństwie – podały w oświadczeniu prasowym władze uczelni.

 

© Nuevo León/Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni