header
 

Mniej gadania, więcej działania!

Mniej gadania, więcej działania!Nie jestem aż tak stary. A przynajmniej nie lubię o sobie myśleć w kategoriach starości. Kiedy zadzwoniono do mnie z prośbą, bym podjął pracę w siedzibie głównej amerykańskiej Unii Południowo-Zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w pierwszym momencie pomyślałem: „Ja? Mam dopiero czterdzieści lat. Nie mam doświadczenia ani siwizny”.

 

Pod wieloma względami czuję się gdzieś pośrodku. Wciąż jestem na tyle nowy w dziele na rzecz Kościoła, że mogę szczerze mówić o różnych rzeczach, nie nadeptując sobie samemu na odcisk. Ale nie jestem już młodą osobą postrzeganą jako tryskająca świeżymi pomysłami i wytyczająca nowe kierunki. Mogę jednak wywołać dyskusję, która – mam nadzieję – doprowadzi do działania.

 

Uwaga nr 1

Materiały realizowane z myślą o emisji w adwentystycznych stacjach radiowych i telewizyjnych są w dużej mierze nieciekawe dla ogółu mieszkańców kuli ziemskiej.

 

Bez względu na to, czy oglądacie 3ABN, Hope Channel, LLBN czy też jakąś inną adwentystyczną telewizję, większość tego, co widzicie, to gadające głowy. Imprezy na żywo, kazania, wywiady. Nic tylko gadanie, gadanie i gadanie. Jesteśmy całkiem nieźli w rejestrowaniu całej tej gadaniny i odtwarzaniu jej na okrągło. Tyle że przeważnie nawracamy nawróconych.

 

Nie mówię, że nie ma potrzeby dobrych kazań. Setki, jeśli nie tysiące ludzi nawróciło się, oglądając w telewizji kazania. Ale całe pokolenia ludzi wolałyby pójść do dentysty, niż wysiedzieć przed telewizorem przez całe kazanie albo wywiad.

 

Uwaga nr 2

Dziesiątki utalentowanych młodych profesjonalistów kończy wyższe uczelnie z dyplomem z dziedziny filmu i telewizji. To niewykorzystane źródło.

 

Ci absolwenci dysponują umiejętnościami i wiedzą potrzebnymi do realizacji filmów dokumentalnych, sztuk teatralnych, kreskówek, a nawet komedii. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że wszystkie te formy sztuki można wykorzystać do dzielenia się zmieniającymi życie prawdami ze światem spragnionym czegoś autentycznego. Wielu z rozkoszą zaprzęgłoby swoje zdolności do działalności ewangelizacyjnej, ale nie ma pojęcia, od czego zacząć.

 

To godne podziwu, że wyposażamy ich w narzędzia i umiejętności niezbędne do produkcji filmów. Ale jeśli nie doradzimy im, jak użyć zesłanych im z nieba talentów do dzielenia się Bogiem ze światem, poniesiemy fiasko. Zawiedziemy też, jeżeli nie przeznaczymy znacznych środków produkcyjnych na poszukiwanie lepszych sposobów komunikowania się z naszą dogorywającą planetą. Musimy inwestować w metody, które przestawią nas z gadania (o prawdzie) na działanie.

 

Jezus był zajmującym gawędziarzem. My również musimy opowiadać historie zajmujące, poruszające, uzdrawiające i ratujące. I trzeba to czynić, posługując się czymś więcej aniżeli samym gadaniem.

 

Mark Bond/Society of Adventist Communicators
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Mark Bond jest dyrektorem ds. public relations Unii Południowo-Zachodniej i redaktorem magazynu Southwestern Union Record.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni