header
 

Telewizja Al Waad rzuca na kolana arabski świat

Telewizja Al Waad rzuca na kolana arabski światByć może czytelnicy pamiętają lutowy artykuł o uruchomieniu telewizji Hope Channel obejmującej zasięgiem Afrykę Północną i Bliski Wschód. Po dwóch tygodniach nadawania zarząd wiedział już, że osiągnięto sukces.

 

Kanał ruszył 1 lutego i przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę emituje poselstwo miłości i nadziei do 110 mln odbiorców satelity Hotbird 8, przy czym liczba potencjalnych widzów na terenie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy sięga ponad 300 mln.

 

W regionie tym – przechodzącym obecnie poważne, burzliwe przemiany o charakterze społeczno-politycznym – Ośrodek Multimedialny Al Waad (arab. 'obietnica'), mający siedzibę w stolicy Libanu, Bejrucie, otrzymuje tysiące mejli i odnotowuje tysiące wizyt na swojej witrynie internetowej.

 

– Początkowy oddźwięk przeszedł nasze oczekiwania – powiedział Amir Ghali, dyrektor ośrodka Al Waad. – Ludzie łakną więcej informacji o Jezusie. Chcą dowiedzieć się, jak żyć zdrowo i mieć szczęśliwą rodzinę. Pragną czytać Biblię.

 

Niedawny mejl od jednego z widzów pokazał, że wielu Arabów wita programy Al Waad z otwartymi rękoma. Reakcje świadczą, że jakość i treść programów stoi na wysokim poziomie.

 

– Nigdy się nie spodziewaliśmy, że oddźwięk będzie tak natychmiastowy i tak pozytywny – cieszyła się Amir Ghali. – To mówi nam, że nadal trzeba ciężko pracować przy produkcji programów ukazujących adwentystyczne poselstwo nadziei poprzez takie istotne zagadnienia, jak: zdrowie, moralność, edukacja, rodzina i etyka w interesach.

 

Co mówią telewidzowie:

 

Dziękuję Wam za nowy kanał telewizyjny. Nazwa Al Waad daje mi nadzieję i obietnicę. (…). Dziękuję Bogu, że trafiłem na Waszą telewizję, ponieważ dzięki niej odkryłem prawdziwą religię. Chcę dowiedzieć się więcej o Chrystusie. Chcę w niego uwierzyć. Czy możecie mi w tym pomóc?

 

***

 

Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat chrześcijaństwa. Czy moglibyście przysłać mi Biblię i jakąś inną książkę, która by pomogła mi lepiej zrozumieć tę religię? Religię, która – jeśli odnoszę słuszne wrażenie – zasadza się na przebaczeniu i miłości.

 

***

 

Dziękuję Wam za piękne słowa płynące z telewizji Al Waad. To wskazówki, które pomagają nam kroczyć właściwą drogą. (…). Chciałabym czytać swojej rodzinie Biblię.

 

– Ostatnio wrzuciłem w wyszukiwarkę Google termin „Al Waad” po arabsku, żeby przekonać się, czy łatwo nas znaleźć w Internecie – rzekł Ghali. – Ku mojemu wielkiemu zdumieniu znalazłem bardzo wiele innych witryn reklamujących naszą telewizję. Ludzie rekomendują jej programy, zamieszczają zdjęcia z nich, zawieszają linki do naszej witryny i podają parametry odbioru naszego kanału. Witryny zachęcające do oglądania naszej telewizji są nieadwentystyczne, ba! czasem nawet zachwalają nas ugrupowania niepałające sympatią do Kościoła adwentystycznego.

 

Prosimy o modlitwy w intencji działalności ewangelizacyjnej telewizji Al Waad w tym bardzo ważnym okresie w dziejach Bliskiego Wschodu. Na terenach tych czuć teraz powiew zmian i wolności. Ludzie pragną swobody. I chyba znamy powód, dla którego Bóg otworzył drogę do całego Bliskiego Wschodu w tych czasach burzliwych przemian.

 

© HOPE TV przy współpracy z Miroslavem Pujicem (tedNEWS)
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj poprzednie wiadomości dotyczące Telewizji Al Waad

Widzowie chwalą arabską telewizję Al Waad
http://glosnadziei.pl/news/355

Ruszyła arabska telewizja Al Waad
http://glosnadziei.pl/news/350

Otwarcie Ośrodka Medialnego w Libanie
http://glosnadziei.pl/news/193

Zobacz witrynę Telewizji Al Waad
http://www.al-waad.tv/

Hope Channel podbija nowe tereny
http://glosnadziei.pl/news/334

Otwarcie Ośrodka Medialnego w Libanie
http://glosnadziei.pl/news/193

Arabskojęzyczna adwentystyczna telewizja nadaje!
http://glosnadziei.pl/news/58

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni