header
 

Głos Nadziei nadaje dla Afryki Północnej

AWR - północna AfrykaUpłynął rok, odkąd u wybrzeży Afryki Północnej prowadzi działalność Adwentystyczne Radio Ceuta FM. Wiele lat czekano, aż Boże poselstwo zdoła pokonać fizyczne i polityczne bariery w tym regionie, gdzie władzę absolutną sprawuje islam. Dziś dzięki transmisjom z niewielkiej rozgłośni w Ceucie, hiszpańskiej enklawie w Afryce Północnej, głos nadziei może docierać do wielu ludzi, którzy indywidualnie poszukują Boga.

Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) wespół z Kościołem Adwentystów w Hiszpanii i Związkiem Transśródziemnomorskim (wchodzącym w skład Wydziału Euro-Afrykańskiego) finansuje obecnie tę działalność ewangelizacyjną w rejonach, gdzie warunki do krzewienia chrześcijaństwa są nader niesprzyjające.

 

Po roku nadawania audycji radio ma już kontakty internetowe z takimi miejscami, jak Tetouan, gdzie słuchacze prosili o komunikowanie się z nimi drogą mejlową. Najprawdopodobniej ludzie ci używają pseudonimów, obawiając się lokalnych przepisów dotyczących zmiany wiary.

 

Aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi, stacja emituje – na odrębnych programach – audycje w pięciu językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, arabskim i berberyjskim. Domowe zacisze daje potencjalnym słuchaczom sposobność poznania chrześcijaństwa poprzez fale eteru, i to we własnym, a przynajmniej znanym języku.

 

Do przedsięwzięcia dołączyła właśnie nowa adwentystyczna rozgłośnia FM na wyspie Lanzarote, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich, kolejnego hiszpańskiego terytorium. Radio zaczęło nadawać pod koniec lutego, a za grupę docelową obrało sobie słuchaczy od Casablanki po Agadir na marokańskim wybrzeżu.

 

Ta radiowa aktywność misyjna, do której – mamy nadzieję – przystąpi wkrótce więcej stacji z innych krajów nieopodal Hiszpanii, stanowi kolejny krok w ogólnoświatowej działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, mającej na celu zaniesienie poselstwa miłości miliardom ludzi w tzw. Oknie 10/40 – obejmującym tereny od Afryki Północnej po Chiny regionie, w którym żyje najwięcej ludzi nieznających chrześcijaństwa.

 

© Pedro Torres/Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Pedro Torres pełni funkcję dyrektora ds. public relations w Kościele Adwentystów w Hiszpanii.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni